Ten Little Elves

niedziela, 29 listopada 2015 09:00


W tym roku królują elfy. Zaczęło się niewinnie - od kupienia sweterka, potem doszła jeszcze czapka... Z koleżanką robiłyśmy świąteczną dekorację do pracy - miał być Mikołaj, wyszedł elf... A wyszedł tak uroczy, że postanowiłam przerzucić go na grafikę! I w ten oto sposób powstały karty do piosenki Ten Little Elves. Jednej z (Christmas) Super Simple Songs oczywiście :).


Bardzo lubię tę piosenkę. Wprowadzałam ją w zeszłych latach, a następnie wykorzystywałam podczas świątecznych zajęć - szukaliśmy ukrytych w sali (10) elfów i była to jedna z aktywności, które najbardziej podobały się dzieciom. Możecie w ten sposób wykorzystać powyższe karty.

A jeżeli dość już macie SSS, zajrzyjcie na kanał The Kiboomers na youtubie. Znajdziecie tam wesołą piosenkę o pięciu elfach, przeróbkę Five Little Monkeys :).


***

Chcecie więcej? Zapraszam Was już 5.12. Wówczas pojawi się mój wpis w ramach akcji Blogowanie pod Jemiołą, którą rozpoczynamy z kulturowo-językowymi już 1 grudnia! 

Będziecie mieli okazję zobaczyć jak blogerzy piszący o różnych krajach i językach przygotowują się do świąt! Przez 24 dni grudnia pojawiać się będą wpisy o tematyce okołoświątecznej na kolejnych blogach. Jesteście ciekawi gdzie i kiedy będziecie mogli je przeczytać? Zapoznajcie się naszym kalndarzem adwentowym.

Każde okienko to jeden wpis - kulturowy, kulinarny, językowy... Pierwsze (wystarczy, że na nie klikniecie!) otworzy się już w najbliższy wtorek. Stay tuned! :)

Dzień 1 Dzień 2 Dzień 3 Dzień 4 Dzień 5 Dzień 6 Dzień 7 Dzień 8 Dzień 8 Dzień 9 Dzień 10 Dzień 11 Dzień 12 Dzień 13 Dzień 14 Dzień 15 Dzień 16 Dzień 17 Dzień 18 Dzień 19 Dzień 20 Dzień 21 Dzień 22 Dzień 23 Dzień 24 Dzień 24 Image Map
9 komentarzy:

 1. super pomoce :) widziałam na instagramie, że karty te miały piękną zieloną grafikę na odwrocie można wiedzieć skąd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jakaś świąteczna tapeta z Google :) wyszukałam ją, wpisując "Christmas pattern" :)

   Usuń
 2. super dziekuje :) czekam z niecierpliwością na bałwankowe flashcards :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Wystarczy kliknąć na nie prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "zapisz jako"

   Usuń
 4. rewelacja :) a jakim formacie są one wydrukowane bo na instagramie takie jakieś duże się wydaję?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziekuje Marysiu:) pozdrawiam Cie serdecznie :) i szczerze zazdroszcze Ci Twojej kreatywnosci!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdeczne dzięki za inspirację - często się posiłkuję Twoimi pomysłami! Thank you very much :)

  OdpowiedzUsuń