Word search w wersji dla przedszkolaków

wtorek, 29 września 2015 21:00


Dziś mam dla Was kolejne materiały do wydruku. Idealne dla przedszkolaków, mniejszych grup i przede wszystkim na zajęcia indywidualne - wordsearch w wersji dla jeszcze nieczytających :). Zapraszam!

W tym roku prowadzę dodatkowe zajęcia z 5-latkiem. To skłoniło mnie do przemyślenia kwestii materiałów idealnych na zajęcia indywidualne. O tyle, o ile na zajęciach grupowych, zwłaszcza z licznymi grupami, ciężko wykorzystywać jakieś bardziej skomplikowane worksheets, tak na lekcjach 1:1 wskazane są właśnie takie, których zrobienie nie zajmie zaledwie kilkudziesięciu sekund ;). 

Z takim typem zadań kojarzą mi się tzw. word search. Do tych tradycyjnych przydatna jest umiejętność czytania, którą tak na dobrą sprawę dzieci zaczynają opanowywać dopiero w szkole. To jednak wcale nie znaczy, że nie możemy zrobić podobnego zadania z przedszkolakami! Parę dni temu stworzyłam kilka kart pracy "działających" na podobnej zasadzie, w których jednak zamiast słów wyszukać należy konkretne sekwencje obrazków :). Szukać można zarówno od prawej do lewej, jak i z góry na dół. 

Dzięki temu, że posługujemy się obrazkami, przećwiczyć można całkiem spory zakres słownictwa, np.

1. Kolory i kształty:


2. Uczucia (*do stworzenia tej karty pracy wykorzystałam moje własne obrazki):


3. Słownictwo związane z jesienią, czyli temat bardzo aktualny. Zaczęliście go już omawiać? :)


15 komentarzy:

 1. Świetne naprawdę, kradnę oczywiście dla moich najmłodszych uczniaków i prywatnych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podoba!

   P.S. To nie kradzież ;)

   Usuń
 2. Super pomysł! I oczywiście super profesjonalne karty pracy! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale faaajne! Wykorzystam na indywidualnych ;) Dzięki !

  OdpowiedzUsuń
 4. ad.2 - genialne w swej prostocie! Coś takiego muszę sprokurować na zajęcia również dla 5-latków, ale dla większej grupy. Zrobię większe buźki i na patyczkach, dodam troszkę moich niewątpliwych talentów aktorskich i będzie lekcjo-zabawa jak malowana :) Dzięki, dzięki bardzo :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdolności aktorskie to coś bez czego w przedszkolu uczyć się nie da! ;) Pochwal się efektami jak już zrealizujesz swój plan :)

   Usuń
 5. Uwielbiam Twoje pomysły! Jestem początkującą nauczycielką (uczę dopiero od 3 tygodni). Twoje materiały bardzo mi pomogły w rozkręceniu zajęć. Dzieciaki były zachwycone :) Na pewno jeszcze nie raz skorzystam z Twoich pomocy :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Domino już zrobiłam z przedszkolakami i były zachwycone :-). Do tego dołożyłam odgrywanie scenki z zakładaniem niewidzialnych ubrań, wyjściem na dwór, zgrabianiem liści i wskazywaniem w kupkę z nich zrobioną i lekcja wyszła bardzo udana :-).

  OdpowiedzUsuń
 7. kolejny świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń