Classroom things - action card game (English/French)

czwartek, 3 września 2015 08:30


Jak tam pierwsze tegoroczne lekcje? Rozkręcacie się? Ja musze przyznać, że w tym roku dość powoli... :) Ale mając na uwadze to, że na początku zawsze przydają się różnego rodzaju ice breakers czy gry, które pomagają zbudować pozytywną atmosferę w klasie i zdobyć serca uczniów, przygotowałam nową serię action cards. Dzięki nim przećwiczycie nazwy przedmiotów znajdujących się w klasie, które z pewnością przydadzą się w przyszłości. Także warto od nich zacząć. Enjoy!

1.  Level 0 (idealny do wykorzystania w ramach powtórki kolorów!) - uczniowie losują po kolei karty, ich zadaniem jest odnalezienie w sali kredki w kolorze, który widnieje na obrazku i przyniesienie jej nauczycielowi

2. Level 1 - uczniowie szukają pojedynczych przedmiotów: scissors, pencil, rubber(eraser), pen, book, notebook, glue, ruler, crayon

2. Level 2 - uczniowie szukają wszystkich (całych dwóch ;)) przedmiotów, które znajdują się pod lupą. Idealne dla mniejszych grup lub starszych, szybciej działających uczniów :)


*** Wszystkie karty, także w wersji FRANCUSKOJĘZYCZNEJ, możecie pobrać STĄD ***

6 komentarzy:

 1. Super i jak zwykle śliczne ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje karty są coraz piękniejsze! Przez chwilę myślałam, że ta zabawa ma być w formie wyścigów - już wyobrażałam sobie, co mogłoby się dziać z nożyczkami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozwijam się ;)


   no nie, nie... z nożyczkami na czas to bym nie wpadła ;)

   Usuń
 3. Karty sprawdziły się REWELACYJNIE w grupie 7-latków. Siedzimy na dywanikach (stoliki są ułożone w podkowę) pomiędzy ławkami. Na środku rozłożyłam odwrócone karty. Kolejno losowali, nazywali przedmiot i wtedy szybko wstawali, musieli znaleźć przedmiot u siebie na stoliku lub w innym miejscu w sali, podnieść do góry i krzyknąć jego nazwę. Osoba, która pierwsza wykrzyknęła, a nie tylko złapała, dostawała kartę jako punkt. Szał totalny. DZIĘKI!

  OdpowiedzUsuń