Build a robot free printables

wtorek, 22 września 2015 08:30


Hello! Ostatnio u mnie na tapecie części ciała. Przerabiamy ten temat co roku, tyle że w bardziej lub mniej rozszerzonym zakresie (w zależności od grupy wiekowej). Daltego co roku zastanawiam się jak urozmaicić moje zajęcia o tej tematyce. W zeszłym roku było "budowanie" potwora. A co powiecie na roboty? :)

  

Mam dla Was cztery gotowe do wydruku sylwetki robotów, dzięki którym przećwiczycie podstawowe części ciała: head, tummy, arms, legs oraz dodatkowo, wedle uznania: hands, feet, toes, eyes, ears, mouth.


Wystarczy wyciąć i zalaminować wszystkie części i wrzucić do pudełka/woreczka. Dzieci losują poszczególne elementy, z których układają sylwetki robotów. Nie muszą wcale wyglądać tak, jak na obrazkach. Części można dowolnie łączyć. Z młodszymi uczniami wspólnie nazywamy części ciała robotów, starszym dajemy się wykazać, pytając "What's this?" lub "What can it be?" przy każdej wylosowanej części. Zabawa prosta, ale stanowiąca dobrą alternatywę dla tradycyjnych flashcards lub po prostu urozmaicenie :).


2 komentarze:

  1. Bardzo sympatyczny robot! :) to ja przy okazji przypomnę o moim starym wpisie dot. Body, może ktoś zechce połączyć te dwie propozycje w czasie swoich zajęć :) http://hummingbirdels.blogspot.com/2014/09/body-czyli-uczymy-nazw-czesci-ciaa.html

    OdpowiedzUsuń
  2. witam jak wydrukować te roboty

    OdpowiedzUsuń