Piosenki ruchowe, czyli warm up idealny

sobota, 8 sierpnia 2015 09:00


Nie wiem czy już kiedyś o tym wspominałam, ale uwielbiam piosenki dla dzieci! Tyle, że raczej te anglojęzyczne, no i oczywiście nie wszystkie ;). Natomiast kiedy już trafię na jakąś, która mnie samej wpada w ucho, mogłabym śpiewać ją w kółko - przed zajęciami, na zajęciach, po zajęciach (nie raz włączam sobie różne takie utwory w domu, co mój chłopak po prostu uwielbia...) A najbardziej cieszę się, jak znajduję nowe piosenki ruchowe (wtedy sobie nawet w domu zatańczę!). Działają idealnie jako warm up albo po prostu "rozładowywacz" nadmiaru dziecięcej energii. Na liście mam oczywiście nieśmiertelne klasyki, jak Head, shoulders, knees and toes czy Hokey Pokey, ale Internet jest pełen także innych, mniej znanych, a za to porywających utworów. Zobaczcie jakie Wam dziś polecam.

Na początek moje dość niedawne odkrycie, którego jeszcze nie miałam szansy wykorzystać podczas zajęć, ale i tak wiem, że zrobi furorę, jak pozstałe piosenki Maple Leaf Learning :) Koniecznie sprawdźcie Open, Close i Shake Shake! :)

1. 


Zwiększające się tempo to jedna z tych cech piosenek ruchowych, które dzieci po prostu uwielbiają! Już chyba tylko bardziej śmieszą je różne zabawne i coraz trudniesze ruchy, zupełnie jak w piosence The Pinocchio z repertuaru Super Simple Learning. To niezaprzeczalny hit ostatnich dwóch lat. Piosenka idealna nie tylko na codzienne zajęcia, ale też bale karnawałowe i tego typu zabawy. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, wypróbujcie koniecznie!

2. 


Jeszcze wyższy poziom trudności (choć wcale nie tekstu) i kupę śmiechu zapewni Wam propozycja od Kiboomu Kids Songs. Tooty Ta słów specjalnie skomplikowanych nie ma, ale za to te ruchy pod koniec piosenki... Potraficie tańczyć w takiej pozycji z zamknętymi oczami, jeszcze się przy tym obracając? Na pewno! Skoro dzieci potrafią ;).

3.


Całkiem pokaźną kolekcją piosenek ruchowych może pochwalić się też The Learning Station. Choć są one nieco bardziej wymagające pod względem opanowania tekstu, gwarantują dobrą zabawę.

4.

Twórcom tych utworów chyba jako jedynym udało się nagrać też świetną piosenkę do nauki dni tygodnia. Moi uczniowie ją po prostu uwielbiają. Może nie jest tak całkiem ruchowa, ale na początek lekcji idealna!

5.

Kolejne świetne piosenki znajdzieci na kanale Patty Shukli, o ktorej wspominałam już na samym poczatku istnienia bloga. Jej piosenki wykorzystywałam jeszcze przed Super Simple Songs! Po odkryciu jej kanału, Stand up, sit down święciła triumpfy przez 3 kolejne lata :).

6. 

Niestety, mimo że jej piosenek pojawia się coraz więcej, ja zauważam tendencję spadkową. Dużo bardziej podobają mi się nagrania starsze niż te najnowsze. 

7.

Oczywiście nie mogłoby zabraknąć jednej z ulubionych piosenek moich przedszkolaków! Roll Your Hands, czyli inaczej Shake them, Shake them (jak nazwyją ją dzieci)  święci triumfy już prawie od roku! :) Wizja może nie jest zbyt zachęcająca, ale za to muzyka do tańca porwie każdego!


Coś czuję, że mogłabym tak wymieniać bez końca, ale dam Wam pole do popisu ;). Które ruchowe piosenki należą do Waszych i Waszych uczniów ulubionych? Wolicie te z trudniejszym tekstem, który być może nie wszyscy rozumieją, ale wywołujące salwy śmiechu czy takie, których tekst dzieci są w stanie całkiem opanować?

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam piosenkę The Pinocchio! Dzieciaki też! Już widzę jak tańczysz i śpiewasz w domu w rytm tych piosenek;-) to tak działa! Ja jak sie czasem zapomnę to też łapię się na tym, że nucę szkolne piosenki 'po godzinach'

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieci najbardziej kochają Body boogie - The Learning Station i oczywiście Walking walking. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie Walking, Walking to też hit, ale Body Boogie nie wykorzystywałam :)

   Usuń
 3. A MOŻE ZNASZ JAKIEŚ piosenki dobre do śpiewania przy sprzątaniu bo moje pt. The more we get together oraz Clean up, clean up, ...clean up time... już nie działają ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No więc nr. 1 zdecydowany to Clean Up - Super Simple Songs - na "moje" przedszkolne dzieci działa jak zaklęcie ;)

   Mam też kilka innych (ale do Clean Up SSS się nie umywają niestety ;))

   1. https://www.youtube.com/watch?v=oY-H2WGThc8

   2. https://www.youtube.com/watch?v=7zc55KYLN28

   3. https://www.youtube.com/watch?v=LV1sMws_Gqg

   Usuń
 4. Zdecydowanie Disco Warm Up - Genki English :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam pytanie o źródło - potrzebuję wersję mp3. Gdzie można znaleźć?

   Usuń
 5. Świetne są też Kotki Penelopki. W Empiku można je znaleźć. Najlepsze jest to, że dla dziecka piosenka wcale nie musi być ruchowa, żeby się ruszało :D:D

  OdpowiedzUsuń