Angielski w przedszkolu - gdzie szukać inspiracji?

czwartek, 2 lipca 2015 08:30


No to mamy wakacje! Upragnione i wyczekiwane chyba przez większość z nas :). W czasie najbliższych dwóch miesięcy powinniśmy przede wszystkim odpocząć, ale wykorzystajcie ten czas także na pozbieranie ciekawych pomysłów. Będzie wtedy zdecydowanie łatwiej rozpocząć nowy rok i zaplanować przebieg zajęć w kolejnych miesiącach, co zdecydowanie ułatwi Wam pracę. Dziś podpowiadam gdzie szukać inspiracji!

Zacznijcie oczywiście od archiwalnych wpisów na Head Full of Ideas ;). Na blogu pojawiło się już ponad 200 postów i większość z nich poświęcona jest pomysłom na zajęcia. Często wpisy zawierają niemalże całe scenariusze zajęć lub podpowiedzi jak wykorzystać konkretne materiały (zazwyczaj ogólnodostępne, znajdujące się w sieci). Wszystko uporządkowane w tematyczne kategorie, które znajdziecie w zakładce "Angielski". Pamiętajcie też o nowej zakładce - "Do pobrania", gdzie pojawiają się przykładowe konspekty, scenariusze i dokumenty, które mogą przydać Wam się w procesie planowania zajęć.

Poza moim blogiem chciałabym Wam polecić jeszcze kilka stron, które pełne są inspiracji, a niekiedy także gotowych do wykorzystania materiałów! No to zaczynamy :).

1. www.waytomasterenglish.blogspot.com - blog Dominiki, która tak, jak ja lubi sama tworzyć swoje materiały. Teraz mogą się przydać także i Wam, a jest tego naprawdę sporo!

2. www.english-nook.blogspot.com - blog, o którym wspominałam już nie raz :). Co prawda Ania prezentuje u siebie pomysły na zajęcia z dziećmi w wieku szkolnym, ale wiele z nich można wykorzystać, choćby na zajęciach w zerówce. Znajdziecie tam też mnóstwo wpisów dotyczących materiałów dla nauczycieli, w tym wartych przeczytania książek.

3. www.extrovertic4kids.blogspot.com - blog Edyty, która prezentuje pomysły na wykorzystywanie, a czasem także tworzenie, rozmaitych pomocy dydaktycznych w pracy z przedszkolakami i młodszymi szkolniakami.

4. www.hangielski.blogspot.com - blog Hani, na którym znajdziecie krótkie wpisy na temat wykorzystywanych przez nią na zajęciach zabaw.

5. www.hummingbirdels.blogspot.com - blog Darii z gotowymi do wydruku (a następnie wykorzystania na zajęciach) kartami pracy, grami planszowymi itp., znajdziecie tam też pomysły na zajęcia, np. na dworze. Dla starszych przedszkolaków i młodszych szkolniaków.

6. www.peekabooenglish.wordpress.com - "świeży" blog Doroty, która mam nadzieję nie straci za szybko zapału i będzie regularnie dostarczać Wam pomysłów na to gdzie jeszcze znaleźć fajne materiały.

7. www.blog.playmeandlearn.com - blog firmy Play Me and Learn, która produkuje moje (nasze?) ulubione plansze Kiddo! :) Zajrzyjcie - znajdziecie tam dużo inspiracji, które możecie wykorzystać nawet nie posiadając samych plansz

8. www.annzaan.com/blog - blog Ani z annzaan.com. Wpisów (jeszcze) nie ma na nim wiele, ale za to są całkiem wyczerpujące i prezentują fajne pomysły na całe zajęcia, często z wykorzystaniem książeczek (które, jak wiecie, uwielbiam :)).

9. www.angielski-przedszkole.pl - strona z gotowymi scenariuszami lekcji, opisami zabaw, propozycjami piosenek... trochę tego jest - zajrzyjcie!

10. www.teachers-zone.com - strona teoretycznie dla nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, ale każdy pomysł można przecież zaadaptować i do pracy z młodszymi. Zajrzyjcie, jeżeli szukacie gotowych worsksheets, kart obrazkowych czy scenariuszy zajęć.


No to by było na tyle. Znacie? Korzystacie? A może macie jakieś inne strony godne polecenia? Podzielcie się!

Ja tymczasem lecę... Dosłownie! Relacji z NYC i moich podróży po Stanach wypatrujcie na Instagramie i Facebooku! :)
8 komentarzy:

 1. Wartościowy wpis. Moim zdaniem najtrudniej uczyć dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję! To dla mnie ogromne wyróżnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Marysiu i życzę Ci cudownego pobytu w NYC:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe propozycje. Na pewno przydadzą się nauczycielom i wychowawcom. Ciekawy blog :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za dodanie! u mnie Twój blog też już dawno dodany do przydatnych linków dla Czytelników :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Większość blogów znam i czytam regularnie. Nowe blogi (np. nr 8 i 9) dodaję u siebie do ulubionych. P.S. U mnie może też znajdziecie coś interesującego ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moge gorąco polecić również bloga :Little English Playground by Magda C. Można tu znaleźć super ksiązeczki tworzone przez Panią Magdę dla dzieci młodszych!

  OdpowiedzUsuń