My TOP 3 Sea Animal Songs

czwartek, 4 czerwca 2015 08:30


Hello! Nie wiem jak u Was, ale u mnie w Warszawie piękna, słoneczna, letnia pogoda się zrobiła! To od razy nastraja na rozmyślanie o wakacyjnych klimatach :). My już zaczęliśmy ich omawianie, a Wy? Z tej okazji mam dla Was listę moich ulubionych piosenek, idealnych na ten właśnie czas! Enjoy :)

Jak lato, to i morze, a w nim... zwierzątka :)

1. Ulubione mieszkaniec morskich głębin? Oczywiście shark!


Baby Shark w tej wersji to mój letni hit już od zeszłego roku, idealny dla każdej grupy wiekowej. Nawet jeżeli nie wszyscy są w stanie opanować słowa (chwilami dość skomplikowane), dzieci świetnie bawią się tańcząc do tej piosenki. Jest chwytliwa, wpada w ucho i można fajnie zilustrować ją gestami.


2. Jednak nie zapominajmy o pozostałych zwierzątkach! Zgadnijcie który fragment jest TYM ulubionym w poniższej piosence ;)Slippery fish wykorzystuję na zajęciach w najstarszych grupach. Też bardzo podoba się dzieciom. Do tego rytmiczny tekst dobrze zapada w pamięć.


3. I na koniec coś dla najmłodszych, choć i starsi bawią się przy tym świetnie!


The Octopus Song to jedna z pierwszych piosenek z youtube'a, jakie w ogóle wykorzystywałam na zajęciach i wciąż znajduje się na szczycie mojej listy ulubionych! Wypróbujcie ją u siebie, a sami zrozumienie dlaczego :).

Przy omawianiu tego tematu koniecznie wykorzystajcie też Sea animal BINGO, które dzieci po prostu uwielbiają :).


A teraz Moi Drodzy, miłego długiego weekendu! Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!
5 komentarzy:

 1. Anglista w mojej byłej szkole lubił raczyć uczniów piosenkami. To było liceum, ale na pewno przypadłyby mu do gustu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piosenki w liceum mile widziane (chyba?) Można fajnie bawić się tekstem, który na tym etapie jest juz zazwyczaj zrozumiały, nawet w tych bardziej skomplikowanych :)

   Usuń
 2. Nie znałam żadnej z tych piosenek, ale są bardzo fajne :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. fajne piosenki. Moje dzieciaki uwielbiały Walking, walking :)

  A fajną piosenką na przekonanie do siebie jest piosenka Mummy mummy hello mummy I love you :)
  Każde dziecko chce zaśpiewać coś dla mamusi :)

  OdpowiedzUsuń