The Very Hungry Caterpillar printables

wtorek, 5 maja 2015 18:13


Dziś obiecana porcja anglojęzycznych materiałów, przygotowanych przeze mnie w oparciu o The very hungry caterpillar :). O pomysłach na zajęcia z jej wykorzystaniem przeczytacie m. in. w zeszłorocznym - Fun and games with The Very Hungry Caterpillar.

Karty do pobrania STĄD / download HERE.

Co do wykorzystywania gąsienicy na zajęciach, mogę poradzić Wam jeszcze jedno. Jest to książka idealnie nadająca się na wiosnę. Co za tym idzie - możecie wykorzystać ją podczas zajęć w plenerze i gorąco polecam to wypróbować (o ile oczywiście macie warunki)! Kiedy zrobi się pięknie i ciepło, zabierzcie ze sobą wydrukowane materiały bądź realia i ruszajcie z dziećmi na dwór:

 
Na placu zabaw czy w ogródku, gdzie macie sporą przestrzeń, świetnie sprawdzą się zabawy ruchowe, np. wspominana przeze mnie ostatnio YES/NO (w wersji francuskojęzycznej OUI/NON).


I oczywiście dużo przyjemniej słucha się w takich warunkach samego opowiadania :).


Gwarantuję, że Wasi uczniowie będa zachwyceni! A przy okazji i Wy naładujecie nieco (słoneczne?) baterie (też wydaje Wam się, że na takie właśnie działacie? ;) Mi słoneczna pogoda zawsze dodaje multum energii)!4 komentarze:

 1. Ale super, to jesteś Ty i "Twoje" dzieci? Ale fajna lekcja. Jak sobie przypomnę moje lekcje angielskiego z dzieciństwa, to aż mi się żal robi samej siebie, X czasu siedzenia w szkolnej ławce, nawet jak miałam te 7 lat :(
  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna strona, cudowne materiały:) Mam tylko pytanie... w jaki sposób można pobrać materiały do druku?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki :)

  Obrazki można pobrać klikając na nie prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję "zapisz jako". Niektóre - tak, jak tu - można pobrać z Google Drive

  OdpowiedzUsuń