My TOP 3 Maisy Mouse videos

czwartek, 7 maja 2015 21:14


Chyba każdy kojarzy sympatyczną myszkę, imieniem Mysia, którą do życia powołała brytyjska ilustratorka Lucy Cousins. Jej przygody to kolejny świetny materiał do wykorzystywania na zajęciach z przedszkolakami. W zeszłym roku przejrzałam na youtubie wszystkie filmiki z udziałem Mysi. Znalazłam kilka, które świetnie wpasują się w wiosenno-letnią tematykę oraz nieco luźniejszy, przedwakacyjny charakter zajęć. Choć ogólnie jest ich więcej, dziś wybrałam moje TOP 3.

Filmiki mają prosty i bardzo wyraźnie czytany tekst, co stanowi ich duży atut. Do tego sympatię dzieci wzbudzają nieco zabawni bohaterowie. Zresztą sama też muszę przyznać, że mnie zdecydowanie bardziej odpowiada Maisy niż np. bardzo popularna ostatnio Świnka Peppa. Ale do rzeczy... ;)


1. Bugs, czyli idealne podsumowanie tematu o owadach:2. Lemonade, czyli vdeo idealne na nadchodzące gorące dni:3. Boat, czyli filmik w wakacyjnych, morskich klimatach:

 


Te filmiki wykorzystuję zazwyczaj na zajęciach z 3-4-latkami. Traktuję je jako podsumowanie/uzupełnienie omawianych tematów, ale w przyszłości, kiedy powiększę swoje książkowe zbiory o kilka tytułów autorstwa Lucy Cousins, być może Mysia stanie się kolejną (po Cheeky Monkey i Captaine Jacku) powracającą bohaterką naszych zajęć.


Na youtube'ie znajdziecie Maisy także w wersji francuskojęzycznej. Tym razem jako Mimi la Souris.2 komentarze:

  1. Marysiu, droga kopalnio pomysłów, a co byś poleciła dla 6/7latków? Peppa Pig już ich nie bardzo interesuje, a ja w temacie bajek dla dzieci jeszcze nie siedzę dobrze ;) Pozdrawiam! Ola

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też takim znowu ekspertem nie jestem ;) my oglądaliśmy peppę i zainteresowanie było :) a znasz serię magic english? może to? można znaleźć na youtubie

      Usuń