Make your own COLOUR flashcards (tutorial)

sobota, 30 maja 2015 08:47


Post miał pojawić się w czwartek, ale najzwyczajniej zabrakło mi czasu... (I'm sorry!) Dziś pokażę Wam jak w 3 prostych krokach zrobić dowolne karty służące do nauki, powtórki czy ćwiczenia kolorów. W ten sposób łatwo przerobicie też popcornowe kubełki.

1. Znajdź interesujący Cię kształt/obrazek w formie czarnego clipartu.
2. Wrzuć go do Picmonkey. Najlepiej od razu w takiej formie, w jakiej chcesz mieć wszytskie karty.3. Zmień czarny na dowolny kolor, wybierając go w okienku, które pojawi się po kliknięciu w obrazek, który chcesz edytować.Powtórz tyle razy, ile potrzebujesz kart :). Do obrazków możesz dodawać dowolne podpisy, duplikować je klikając prawym przyciskiem myszy i powielać ile razy trzeba.
7 komentarzy:

 1. Rzeczywiście użycie kolorów, to dobry pomysł ponieważ przyciągają one wzrok i wzbudzają zainteresowanie. Musze przetestować na moich uczniach:).

  OdpowiedzUsuń
 2. Łatwizna przecież :) Świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co ja bym zrobiła bez Picmonkey! Na razie żaden program go nie przebił :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy da się w tym programie wypełnić kolorem obrazki konturowe? bo na razie rozgryzłam tylko zmienianie koloru konturów...

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. EDIT: Kiedyś nie trzeba było, teraz już założenie konta jest konieczne do tego, by móc zapisywać swoje projekty. Ale jest to darmowe :)

   Usuń