My TOP 3 Opposite Songs

czwartek, 2 kwietnia 2015 17:30


Kolejny czwartek to i kolejny wpis z cyklu "My TOP 3" :). Dziś moje ulubione piosenki poświęcone przeciwieństwom!

1. W zestawieniu oczywiście nie mogłoby zabraknąć "Open Shut Them" od Super Simple LearningPiosenka jest bardzo uniwersalna i super sprawdza się na wszystkich poziomach edukacji przedszkolnej, od 2- po 5-latki! Końcowe Peek-a-boo! tak samo bawi tych najmłodszych, jak i najstarszych :). Ja zatem wprowadzam ją już na pierwszym etapie nauki, a potem podśpiewujemy w ramach powtórki, rozszerzając słownictwo o dodatkowe przeciwieństwa :). Zobaczcie na poniższym video jak fajnie można to zrobić, a na stronie supersimplelearning.com/resource-center/ jakie flashcards przygotowali do niej autorzy.


2. Moją druga ulubioną piosenką jest bardzo chwytliwa "Opposites" (from Opposites Songs for Children) od The Learning Station:


Piosenka jest żywa i zawiera spory zakres słownictwa (nie każde z tych słów łatwo da się pokazać), dlatego będzie zdecydowanie lepsza dla tych starszych uczniów, z zerówki i pierwszych klas podstawówki. Przydałyby się Wam do niej karty? Mam dla Was w prezencie word cards, a obrazkowe łatwo zrobicie wykorzystując wczorajszy tutorial :)

My TOP 3, Opposites, word cards, Head Full of IdeasMy TOP 3, Opposites, word cards, Head Full of Ideas
My TOP 3, Opposites, word cards, Head Full of IdeasMy TOP 3, Opposites, word cards, Head Full of Ideas

Resztę wyrazów możecie pobrać TU.


3. Tu być może Was zaskoczę, być może trochę zawiodę (bo piosenka nie jest niestety ogólnodostępna), ale kolejną moją propozycją jest "Up and down" z I can sing in English


Piosenka jest bardzo prosta. Tekst zawiera dużo powtórzeń, a tempo nie jest zbyt szybkie, dlatego będzie to propozycja idealna dla najmłodszych, 2-3-letnich uczniów. Dzięki niej przećwiczycie podstawowe przeciwieństwa, które zazwyczaj wprowadza się na początkowym etapie edukacji anglojęzycznej :).

My TOP 3, Opposites, flashcards, Head Full of Ideas
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz