Crazy Colours by Dr Seuss

wtorek, 28 kwietnia 2015 08:30


Przydałby się Wam jakiś nowy, ciekawy pomysł na przećwiczenie/utrwalenie kolorów? Mam zatem propozycję! Czemu nie połączyć by tego z nauką kilku rymujących się słów, zaprezentowanych w formie opowiadania. Jeżeli taka koncepcja Wam się podoba, z pomocą przyjdzie twórczość Dr Seussa :).


Ostatnio postanowiłam urozmaicić nasze zajęcia o kolorach, które gdzieś tam cały czas się przewijają, właśnie o powyższe video, a głównie słownictwo, które się z nim pojawia. Tak na dobrą sprawę sam filmik można sobie odpuścić, chyba że macie fajne warunki do jego zaprezentowania. Idealną opcją byłoby wykorzystanie książeczki, niestety trudno ją dostać... :(

Tak czy inaczej, warto się Crazy Colours zainspirować! Zamiast prezentacji kolorów jako takich, co dla dzieci, zwłaszcza tych, które zajęcia mają w trybie intensywnym, staje się trochę nudne, wykorzystajcie pary kolorowych, rymujących się słów. Zobaczycie jak szybko zapadają w pamięć! :)

Możecie stworzyć własne, dopasowane do Waszych potrzeb i słów, które uznacie za przydatne, lub wykorzystać moje karty:


Dodatkowo, jeżeli zdecydujecie się na wykorzystanie video i pracujecie w oparciu o serię podręczników Captain Jack wyd. Macmillan, na zajęciach z młodszymi grupami, jako uzupełnienie fajnie sprawdzi się piosenka One Red Fish z Unitu 6 Hello Jack :).


PODPIS


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz