Are you superstitious?

sobota, 25 kwietnia 2015 11:40

Wiecie, że dziś już 13. edycja "W 80 bogów dookoła świata"? :) Niestety nie biorę w niej udziału w typowy sposób. Mówiąc krótko, trochę nie wyrobiłam się ze wpisem o zadanej tematyce. Z okazji 13-ki padło na "Przesądy i zabobony w kraju X". Niemniej jednak dziś tradycyjnie podzielę się linkami do wpisów pozostałych Blogerów, z których dowiecie się co nieco o tym jak wygląda to w innych krajach, w tym także w USA i Wielkiej Brytanii.

Jeżeli chodzi o mnie, w ogólnie nie jestem osobą przesądną. Zazwyczaj wręcz kusi mnie, żeby zrobić coś, co teoretycznie przynosi pecha - wziąć ślub w miesiącu, w nazwie którego nie ma literki "r", przywitać się przez próg (odruchowo prawie zawsze to robię, no chyba, że ktoś bardziej przesądny zwróci na to uwagę ;)), przejść pod drabiną. Co parę dni muszę też "zawracać z obranej drogi" - do pracy, bo najzwyczajniej czegoś zapomniałam.

A Wy, jesteście przesądni? :)


Dla zapominalskich i nowych Czytelników przypomnę, że "W 80 blogów dookoła świata" to wspólna inicjatywa blogerów piszących o różnych krajach i językach. W ramach akcji, co miesiąc o tej samej porze (zazwyczaj 25-ego o 10:00), publikujemy posty dotyczące wybranego zagadnienia. W ten sposób możecie wspólnie z nami zwiedzać świat! ;) A jeżeli sami piszecie podobnego bloga, dołączcie - odwiedźcie naszą Fb stronę lub piszcie na adres blogi.jezykowe1@gmail.com.
Zobaczcie co na 13. edycję przygotowali inni Blogerzy:

Chiny:
Biały Mały Tajfun: Kunmińskie przesądy i zabobonyFrancja:

Hiszpania:
Irlandia
Kirgistan:
Niemcy:

Stany Zjednoczone:

Tanzania/Kenia:
Turcja
Wielka Brytania: 

Włochy


WietnamBrak komentarzy:

Prześlij komentarz