My TOP 3 storybooks for 2-year-olds

czwartek, 5 marca 2015 08:00


Dziś kolejny wpis z serii "My TOP 3", a ja dalej pozostaję przy 2-latkach. Zobaczcie, a raczej przeczytajcie sami! :)

1. Mokey an Me

To książeczka autorstwa Emily Gravett idealnie nadająca się dla najmłodszych uczniów. Opowiada o małej dziewczynce, która wraz ze swoją przytulanką - małpką wybiera się na spacer do ZOO (nie jest to powiedziane w prost, ale o to właśnie chodzi). Dzieci poznają dzięki niej nazwy wybranych zwierząt (penguins, elepahnts, bats, kangaroos, monkeys), a wymowne ilustracje pomogą im całkowicie zrozumieć treść :). Moim zdaniem znajdziemy w niej wszystko, czego dobrej storybook potrzeba: rytmicznie powtarzający się tekst, cudne ilustracje, proste struktury i słownictwo. Jeżeli chcecie poznać ją bliżej, zajrzyjcie na youtube :).Oczywiście można czytać ją nie tylko najmłodszym, a więcej na ten temat już niedługo. Stay tunned! :)


2. Are you my mummy? (Little Bunny)

Ta książeczka w oryginale jest w wersji anglojęzycznej. Ja znalazłam ją kiedyś w wersji polskojęzycznej, za jakieś grosze w supermarkecie, i taką właśnie prezentuję dzieciom. Czytamy oczywiście po angielsku i tekst nieco uproszczony :). Dzieci naprawdę ją uwielbiają i bardzo przejmują się historią małego króliczka, który szuka swojej mamy. I oczywiście każde chce dotknąć jego "puchatego" brzuszka :). Książeczkę wprowadzam zawsze przy okazji tematu farm animals. Znajdziemy w niej zwierzątka: duck, cat, mouse, cow, bunny. W oryginale znajdziecie ją np. TU lub na www.kubuk.plZ tej serii wydano także Little Tiger o dzikich zwierzętach, Littl Penguin - o polarnych i Little Duck, w której znajdziecie zwierzęta: dog, horse, squirrel, pig.


3. No No Yes Yes

Jeżeli nie kojarzycie serii książeczek autorstwa Leslie Patricelli, koniecznie zajrzyjcie TU - to materiał bardzo przydatny nie tylko dla rodziców anglojęzycznych dzieci, ale także w pracy z 2-latkami! Dzięki nim dzieci nauczą się m.in. przeciwieństw: yummy-yucky, loud-quiet, happy-sad czy big-little :). Wszystkie w przystępnych cenach znajdziecie na www.bookcity.com

Ja chciałabym Wam przybliżyć szczególnie jedną z nich - No No Yes Yes. To książeczka, która zawiera minimum tekstu, za to bardzo jasny przekaz dotyczący tego co można, a czego nie powinno się robić. Po raz kolejny wielkim plusem są klarowne ilustracje, a czytać możecie po swojemu (tym razem - dorzucam tu nieco tekstu ;)). Książeczce możecie przyjrzeć się na youtube'ie, a zgra się ona idealnie z piosenką Uh-huh os Super Simple Leaning! :)
1 komentarz: