My TOP 3 blogs, czyli Share Week 2015

czwartek, 19 marca 2015 17:30


Dziś pora na pewnego rodzaju wyzwanie, a mianowicie polecenie Wam 3 blogów, na które sama chętnie zaglądam i które (oczywiście!) uważam za godne polecenia. Dlaczego wyzwanie? Bo wierzcie mi nie jest łatwo wyłuskać 3 z tego ogromnego, rozrastającego się z prędkością światła zbioru, jakim stała się polska blogosfera! No ale takie jest założenie TOP 3 i takie są zasady Share Week :). Pod tą jakże trafną nazwą kryje się inicjatywa Andrzeja Tucholskiego z jestkultura.pl, w której z każdym rokiem bierze udział coraz więcej blogerów. Inicjatywa fajna, szczególnie dla mnie, bo (jak chyba już wiecie) uwielbiam się dzielić! Także w 2015 dołączam i ja! :)

Może Was zaskoczę, ale nie będą to tym razem blogi z mojej dziedziny, a przynajmniej nie do końca :). Za to takie, z których naprawdę można "wyciągnąć" coś fajnego, coś dla siebie jako czytelnika i blogera. Zapoznajcie się z moimi typami:


www.jestrudo.pl Blog kreatywnej pani fotograf, miłośniczki dobrego designe'u, "estetki",  jak sama się określa (czyli mamy ze sobą coś wspólnego ;). Do tego mieszkającej obecnie w Anglii i o życiu w tamtych stronach czasami piszącej. Tematyka bloga jest całkiem szeroka, myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja lubię go szczególnie za wpisy z zakładki "blogowanie" - znajdziecie tam praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia bloga. Część z tego pozostaje dla mnie wciąż czarną magią, ale na pewno (!) kiedyś znajdę czas na zgłębienie tej całej tajemnej wiedzy ;).


www.styledigger.comNo więc... lubię blogi modowe! Tyle, że większość z nich nadaje się jedynie do przeglądania. Choć w sumie tam głównie właśnie o "wyglądanie" (a więc z perspektywy "czytelnika" o oglądanie czy przeglądanie) chodzi, fajnie jest wynieść z bloga coś więcej :). Tak jest właśnie z The Style Digger. Znajdziecie tam cenne wskazówki dotyczące zakupów, posty o jedzeniu, podróżach, wartych polecenia książkach i przydatnych linkach. Może nie jestem fanką wszystkich stylizacji, które się tam pojawiają, ale wpisów już tak! Ten blog naprawdę wyróżnia się na tle pozostałych modowych. A przynajmniej tych mi znanych :).


www.wittamina.plTo blog, który poznałam stosunkowo niedawno, ale szalenie mi się spodobał! Jak pisze sama autorka jest to blog o języku, ale nie tylko! I to nie koniecznie jednym konkretnym języku. Znajdziecie tam rozmaite wpisy, trochę o języku angielskim i językowych niuansach, trochę o polskim i językowej poprawności. To właśnie te ostatnie przyciągnęły mnie najbardziej :). Wiecie, że kiedyś chciałam pracować jako korektor..? (Pewnie nie... czy już o tym wspominałam? ;) Nie stało się tak, ale lubię nasz piękny język i chętnie zgłębiam wiedzę na jego temat. Kiedyś miałam też niezłego bzika na punkcie rzeczonej poprawności. Ale wracając do bloga, posty są lekkie i przyjemne, a po ich lekturze stajemy się w zaledwie kilka minut bogatsi o nowe, naprawdę przydatne informacje! Przekonajcie się sami! Zajrzyjcie :).


A jakie blogi Wy najchętniej czytacie? :)
6 komentarzy:

 1. Nie kojarzę w ogóle Style Digger, a już widziałam go w kilku poleceniach. Muszę zobaczyć, co to za jeden ;) Jest Rudo i Wittaminę czytam od czasu do czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Style Digger był chyba nawet w jakimś zestawieniu najlepszych blogów modowych (które da się właśnie również czytać ;), ale już nie pamiętam do końca jakim...

   Usuń
 2. Ooo, dziękuję Ci bardzo! Jest mi niesamowicie miło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciesze się :). widziałam, że nie ja jedna Cię poleciłam także gratulacje!

   Usuń
 3. Jest rudo też czytam :) pozostałe 2 zapisuję do nadrobienia! Żeby jeszcze czasu było więcej na czytanie..

  OdpowiedzUsuń