My TOP 3 Farm Animal Songs

czwartek, 26 lutego 2015 20:07

Dziś post krótki, ale myślę, że przydatny :). Moje 3 ulubione piosenki dotyczące zwierząt zamieszkujących farmę. Wszystkie świetnie sprawdziły się na moich dotychczasowych zajęciach, a do tego są dostępne online!


1. Let's Go To The Farm by Maple Leaf LearningPiosenka równie "chwytliwa", co prosta :). W zeszłym roku wprowadzałam ją w grupach 2- i 3-latków. W tym roku w najmłodszej grupie. Dzieci chętnie ją podśpiewują, zwłaszcza że słowa ograniczają się niemalże do samych nazwy zwierząt, które wprowadzam jeszcze przed zaprezentowaniem im piosenki.

2. Walk Around The Farm by ELFLearningNieco trudniejsza, ale za to bardziej "porywająca" piosenka wprowadzająca nie tylko nazwy, ale także odgłosy zwierząt. Do tego dwie przydatne struktury: "What do you see?" i "What do you hear?". U mnie sprawdza się od 2- po 4-latki :). Często wprowadzam ją po piosence What do You Hear? z płyty Super Simple Songs: Animals.


3. The Animals on The Farm by Super Simple Learning


W tym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć Super Simple Song ;).  Ma wszystko to, co dzieci lubią najbardziej: chwytliwa melodię, zabawne odgłosy i przyspieszające tempo! Do tego super teledysk i materiały do pobrania z www.supersimplelearning/resource-center :). Idealna dla nieco starszych przedszkolaków i młodszych szkolniaków. 


5 komentarzy:

 1. To coś dla mnie, a właściwie dla moich dzieciaków. Uwielbiają piosenki, najszybciej się uczą dzięki nim i mnie najlepiej przykuć ich uwagę do jakiegoś tematu w ten sposób. Za tydzień mam kolejne zajęcia i na pewno wypróbuję. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. super, cieszę się! Będą się jeszcze na pewno takie posty pojawiać :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysły i super blog przede wszystkim.
  Jestem stałą Twoją czytelniczką :)
  Pracuję z maluszkami i nierzadko Twoje posty są dla mnie inspiracją :) Chętnie dzieliłabym się z innymi również moimi pomysłami, ale, że jestem mamą 2 latka póki co nie mam szans ;)

  OdpowiedzUsuń