Français 2014/2015: Quoi de neuf?

niedziela, 8 lutego 2015 18:38

Dawno nie było nic na temat francuskiego... A to głównie dlatego, że dawno nie miałam zajęć. Styczeń był w mazowieckim bardzo krótkim miesiącem jeżeli chodzi o szkołę. Trwał całe 8 dni lekcyjnych, potem wszyscy zajęli się szeroko pojętym spędzaniem ferii (jedni na nartach, inni w pracy...). Pora jednak wrócić do "starego" trybu i odświeżyć trochę to, czego nauczyliśmy się do tej pory. Będzie na pewno o kolorach, liczbach, a następnie o pogodzie i porach roku :).

source

Ostatnio znalazłam super materiały dotyczące pogody na www.twinkl.co.uk - wystraczy wpisać weather french, a wyskoczą m.in. darmowe plakaty-flashe, które można pobrać po zalogowaniu się!

Do tego zrobiła się u nas piękna zim, więc porozmawiamy też trochę o porach roku :). Tradycyjnie można wykorzystać tu karty pracy z drzewami do ozdobienia albo obrazki, do których należy dopasować odpowiednie podpisy (przydatne materiały znajdziecie tu, tu i tu). 

Natomiast najlepszym sposobem na połączenie wspomnianych powyżej tematów jest określenie typowej dla danej pory roku pogody. 

source


Nie może zabraknąć też jednego z moich ulubionych projektów plastycznych, który świetnie sprawdza się w niewielkich grupach - koła-zegara pogodowego lub właśnie sezonowego :). Tu znajdziecie jego bardzo prostą wersję dla przedszkolaków. Ze starszymi dziećmi można pokusić się o projekt nieco bardziej "skomplikowany". Co powiecie na podobny do tego poniżej? :)

source


Więcej inspiracji szukajcie u mnie na www.pinterest.com! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz