Catch and count

środa, 18 czerwca 2014 07:19

Czyli kolejna nowość od Orchard Toys, idealna na przedwakacyjne lub wakacyjne lekcje :). To gra, dzięki której przećwiczycie nie tylko liczenie, ale także kolory i nazwy najbardziej znanych zwierzątek morskich: fish, octopus, starfish, crab, shark. Jak zawsze w przypadku gier tej marki, wszystkie elementy są bardzo porządnie wykonane i atrakcyjne dla dzieci :), a jest ich na tyle dużo, że można spokojnie zagrać z większą grupą!

Z założenia gra przewidziana jest dla 4 uczestników, dlatego też znajdziecie w niej 4 plansze-słoiki, do których można "wkładać" złowione rybki, jeden z rysunkiem kraba, drugi - rozgwiazdy i dwa z rybkami w różnych kolorach. Do tego w zestawie znajduje się spinner z cyferkami od 1 do 5, który można umieścić na stojaku w kształcie całkiem sporej ośmiornicy (muszę przyznać, że wywołuje spore zainteresowanie u dzieci, także twórcy gry dobrze się spisali ;), oraz karty z rybkami po jednej i różną liczbą oczek-bąbelków po drugiej stronie.Sea animals - BINGO game

wtorek, 17 czerwca 2014 21:06

Jakoś nie mogę się zabrać za napisanie dłuższego postu, mimo że jest o czym pisać, parę zaległych wpisów czeka... Mam nadzieję, że nadchodzące wolne dni przyczynią się do tego, że w końcu coś powstanie ;). Tymczasem mam dla Was moją nową grę BINGO! Tym razem w wakacyjnym klimacie :).Catch a bug game

czwartek, 5 czerwca 2014 22:26

Na razie wciąż pozostaję w temacie gier i dziś mam dla Was moja wersję Catch a bug game, zainspirowaną propozycją z bloga picklebums.com, którą też bardzo polecam jeżeli w małej grupie chcecie poćwiczyć kolory :).

W mojej wersji głównym celem jest przećwiczenie nazw owadów. Słownictwo nawiązuje do tego, które pojawia się w filmiku z serii Maisy Mouse, o którym pisałam tu, a zasady właściwie niewiele różnią się od tych w bingo. Tym razem jednak każdy z uczestników ma swoją planszę w postaci pustego słoika.Colour match, czyli gra na każdą okazję! :)

niedziela, 1 czerwca 2014 21:05

A właściwie puzzle, które jednak można wykorzystać jako grę i skuteczną pomoc na zajęciach językowych :). To nowość marki Orchard Toys, którą znajdziecie w asortymencie sklepu Eduplanet :).