Happy St Nicolas Day! :)

sobota, 6 grudnia 2014 22:14

 

Jak już pisałam, w okresie przedświątecznym włącza się u mnie jakiś tryb wzmożonej kreatywności. ;). Nie żebym miała w tym czasie wyjątkowo dużo wolnego, raczej wręcz przeciwnie. Ale najwyraźniej działanie nakręca działanie. W tym wypadku to jednak chyba całkiem dobrze. Zresztą oceńcie sami!

Dzisiejszy mikołajkowy wpis to kolejna porcja świątecznych materiałów! Tym razem stworzyłam plansze (do pobrania TU) do gry w BINGO  lub LOTTO (jeżeli macie małą grupę), które ułatwią przećwiczenie zabawkowego słownictwa w kontekście zbliżających się Świąt :).


I tym razem zostawiam Was z wyborem i możliwością zagrania w tradycyjną wersję BINGO. Numery mogą wpisywać Wasi uczniowie lub Wy możecie stworzyć kilka zupełnie różnych plansz z wykorzystaniem tej pustej stworzonej przeze mnie:


Ja będę wykorzystywać ją na zajęciach z francuskiego, gdzie na razie ćwiczymy liczenie w zakresie od 1 do 10. Mimo wszystko mam nadzieję, że spodobają się Wam i przydadzą moje materiały! Bardzo łatwo stworzycie podobne sami, używając świetnego programu graficznego online - www.picmonkey.com. Wypróbujcie i zobaczcie jakie to proste! :)Z kolei dla młodszych grup w przedszkolu przygotowałam większe i bardziej kolorowe prezenty. Uczymy się na nich liczyć, a pomaga nam w tym także piosenka Hello, Reindeer z nowym teledyskiem od SSL!
3 komentarze:

  1. Super! Piękne! A ja odkryłam dziś to: http://www.royalbaloo.com/download/RoyalBalooForgetfulSanta.pdf
    Niestety nie mojego autorstwa, ale może Ci się przyda... :) Pozdrawiam, Dorota

    OdpowiedzUsuń