DIY Christmas memory game

poniedziałek, 1 grudnia 2014 08:37Całkiem niedawno na blogu pojawiły się już dwa świąteczne wpisy, więc być może pomyślicie, że robi się nieco monotematycznie, ale grudzień to czas, w którym zaczynam "żyć" zbliżającymi się Świętami. Szczególnie dlatego, że w przedszkolu już dziś zaczynamy intensywny czas przygotowań i wspólnej zabawy (już zaraz Mikołajki, potem pierwsze tegoroczne występy, kolędowanie i kiermasz, a to wszystko na przestrzeni zaledwie trzech tygodni). Ale jest to także okres, w którym staję się zawsze jeszcze bardziej kreatywna (da się! hihi), potem to dopiero na wiosnę ;). I tak właśnie powstało moje nowe, wyjątkowe memo. Wręcz nie mogłam się doczekać, aż będę mogła je zaprezentować! :)Karty zrobiłam tym razem w kształcie kół, żeby nawiązywały w ten sposób do choinkowych ozdób, a na tył przygotowałam dwa wzory do wydrukowania - dzięki temu będą miały jeszcze bardziej świąteczny charakter. Oczywiście możecie zrobić też zwykłe, na białych kartkach technicznych, ale takie dwustronne wygląda naprawdę super! I można je spokojnie wydrukować na zwykłym papierze - nic nie będzie prześwitywało. Zużyjecie jedynie nieco więcej tuszu, ale myślę, że raz do roku każdy może sobie na to pozwolić , a samo wykonanie jest natomiast szybkie, proste i przyjemne:


STEP 1: Wydrukuj podwójnie wzory, których chcesz użyć do gry


STEP 2: Po drugiej stronie wszystkich kartek wydrukuj jeden z poniższych wzorów
STEP 3: Zalaminuj i wytnij świąteczne memorySTEP 4: Have fun using it! :)


9 komentarzy:

 1. Przepiękne!!! Dzięki za udostępnienie! Przydadzą się z pewnością! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Mam pytanie, czy posiadasz urządzenie do laminowania tych obrazków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, też posiadam laminator ale nie mam pojęcia jak zalaminować takie okrągłe memory.. Są do tego specjalne okrągłę folie? Będę wdzięczna za podpowiedź :)

   Usuń
  2. Laminuję całą kartkę A4 i potem wycinam kółka :)

   Usuń
  3. Laminuję całą kartkę A4 i potem wycinam kółka :)

   Usuń
 3. a jak pobrać te obrazki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak zazwyczaj zapisuje się obrazki z internetu - wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "zapisz jako"

   Usuń
 4. śliczne i bardzo przydatne materiały :)dziękuję!

  OdpowiedzUsuń