Where is Baby's Belly Button?

niedziela, 9 listopada 2014 13:57Dziś kilka słów na temat książeczki, która świetnie sprawdza się na zajęciach z najmłodszymi - 2-, 3, max. 4-latkami, choć dla niektórych z nich może być już trochę zbyt infantylna (w końcu dzieci w tym wieku myślą, że są już bardzo duże ;)). Jest to idealny materiał na zajęcia dotyczące części ciała. Dokładną treść możecie poznać dzięki temu video, a samą książeczkę znajdziecie np. na www.bookcity.pl :).

Where is Baby's Belly Button? to książeczka z serii lift-the-flap, a takie wzbudzają bardzo duże zainteresowanie u przedszkolaków, zwłaszcza kiedy same mogą podnosić "klapki"! Tak właśnie było w tym roku w grupie 2-latków - książeczkę czytałam kilka razy i za każdym razem wywoływała u nich uśmiech.Zaczęłam oczywiście od wprowadzenia słówek, które się w niej pojawiają. Przez kilka wcześniejszych lekcji "uczyliśmy" się intensywnie o częściach twarzy, następnie przygotowałam dla dzieci karty z wykorzystaniem obrazków z tej strony. 

 

Czytając po raz pierwszy, koncentrowałam się właśnie na częściach ciała. Najpierw dzieci słuchały książeczki, potem same mogły podnosić klapki w poszukiwaniu eyes, mouth, hands etc. Bardzo im się to podobało! Gdy już odnaleźliśmy jakąś część ciała Baby, dzieci miały za zadanie wskazać ją u siebie. Jak to z 2-latkami bywa, niektóre to robiły, inne nie, ale z uwagą przyglądały się temu, co robiłam ja i na pewno wiele z tego zostało w ich głowach :).

Na kolejnych zajęciach przyniosłam im z kolei kilka gadżetów nawiązujących do treści książeczki: 


Wyciągane z magic bag wzbudziły, jak zwykle, duże zainteresowanie, a największą furorę zrobiły oczywiście bańki :). W grupie 2-latków przedmioty te miały być głównie uatrakcyjnieniem zajęć (jak już może kojarzycie, mamy je aż 5 razy w tygodniu, więc czasem można, a nawet trzeba pozwolić sobie na więcej luzu i zabawy), nie wymagałam od dzieci by zapamiętały nazwy wszystkich, bo jeszcze nie raz będą się pojawiać. Jednak w starszych grupach można fajnie połączyć wykorzystanie realiów z kartami obrazkowymi.

Enjoy reading!
M.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz