The Best Christmas Songs for Kids

piątek, 21 listopada 2014 19:11

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już jakiś czas temu zaczęłam planować jakich piosenek będziemy uczyć się w tym roku i w związku z tym przekopałam (po raz kolejny!) wzdłuż i wszerz niezastąpione źródło inspiracji, jakim jest youtube ;).

Może wielu z Was zaoszczędzi trochę czasu, czytając ten wpis, ponieważ dziś mam dla Was listę najfajniejszych oryginalnych piosenek świątecznych. Oczywiście z repertuaru dziecięcego :). O niektórych już na pewno wspominałam, ale nie zaszkodzi  nieco odświeżyć temat!


1. Mimo, że tańcząca choinka jest nieco absurdalna, w zeszłym roku ta piosenka okazała się absolutnym hitem w niemalże wszystkich grupach, od 3- po 5-latki :). I w tym nie zabraknie jej na moich zajęciach! :)


2. W zeszłym roku, w 2- i 3-latkach królowały też oczywiście piosenki z repertuaru SSS. Hello, Reindeer, Goodbye Snowman oraz idealna do zaprezentowania - I'm a Little Snowman:


3. Pod tym samym tytułem znajdziecie też propozycję dla starszych dzieci - bardzo pozytywną propozycję od The Kiboomers:


4. Jeżeli chcecie wzruszyć rodziców do łez podczas świątecznego przedstawienia, nie może zabraknąć hitu, jakim jest Little Snowflake:


5. A jeżeli wolicie ich rozśmieszyć, może skusi Was nowość od Maple Leaf Learning:


6. W ich repertuarze znajdziecie także oryginalną wersję klasycznej Merry Christmas, którą dzieci po prostu uwielbiają! :)


7. I zabawną piosenkę o bałwanie (także bardzo lubianą!) :)


Znajdzie się też niejedna piosenka o samym Świętym Mikołaju:

8. Santa, Where Are You?


9. He Has a Red, Red Coat


9. Oraz zdecydowanie najlepsza wersja klasycznej świątecznej piosenki Rudolph The Red Nosed Reindeer (pokochają ją szczególnie dziewczynki!) ;)Mam nadzieję, że przyda Wam się  ta praktyczna wiedza na temat tego, co kryją niewyczerpane zasoby youtube'a ;), a po więcej inspiracje dotyczących świątecznych zajęć zapraszam tu.


3 komentarze:

  1. fajne piosenki :) ja mam swoją ulubioną z Hocus Pocus 2, niestety nie znalazłam podkładu online i dzisiaj uczyłam dzieciaki sama śpiewając bez podkładu - były w szoku ;] ale piosenka im się spodobała - najważniejsze;)

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo dziękuję za inspirację :) w zeszłym roku wykorzystałam "Santa, where are you?" z 4 latkami oraz "Little snowflake" z 6 latkami. SSS jest niezastąpione, ale widzę, że już wkrótce poznam dzięki Tobie wiele nowych piosenek.

    DZIĘKUJĘ!

    OdpowiedzUsuń