Français 2014/2015: Leçons n° 3, 4 et 5

niedziela, 2 listopada 2014 20:04

Czyli uczymy się kolorów i kształtów, których wprowadzenie zajmie mi w sumie dwie lekcje. Później będziemy ćwiczyć :). Czy znacie stronę www.mondedespetits.fr? Jeżeli nie, koniecznie się z nią zapoznajcie (nawet jeżeli nie uczycie francuskiego - znajdziecie tam też materiały anglojęzyczne!). Piosenki mają kiepskie, a przynajmniej ja nie mogę ich słuchać ;), ale filmiki i materiały do wydruku super! Znajdziecie tam zarówno video, jak i karty z kolorami i kształtami:Karty wydrukowane podwójnie nadają się idealnie do gry w memory - moi uczniowie uwielbiają i moglibyśmy grać w to w kółko, ale żeby nieco im to wszystko urozmaicić, przygotowałam także inne gry (ta forma nauki jest idealna na zajęcia w małych grupkach i takie lekcje, połączone z różnymi fajnymi ćwiczeniami i craftami, które robimy, całkowicie "pochłaniają" moich uczniów i jak na to, że zajęcia mamy raz w tygodniu, naprawdę sporo z nich wynoszą, także szczerze polecam!).

1. Lotto, znalezione tu.

2. Moją wersję gry w "7 rodzin", którą możecie pobrać stąd. Z kolei przybliżone zasady gry znajdziecie tu.


Poza grami przygotowałam też ćwiczenia do wklejenia do zeszytów, które prowadzą moi uczniowie. Ponieważ zajęcia mam z 7-latkami, postanowiłam dołączać już do wszystkiego napisy. Tu zadaniem dzieci będzie połączenie w pary odpowiednich obrazków i podpisów. Wzór znajdą na tablicy :).
Będziemy robić tez pacynki, do których potrzebne będą: kolorowy papier, drewniane patyczki lekarskie, samoprzylepne oczka i oczywiście nożyczki, kleje :). Zadaniem każdego dziecka będzie przygotowanie własnej buźki w kształcie, który wylosuje - koła, trójkąta, kwadratu itd. a następnie przyklejenie jej do patyczka.


See you!
M.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz