Français 2014/2015: Leçon n°2

sobota, 25 października 2014 18:48

W tym tygodniu odbyły się drugie zajęcia z francuskiego, na których przede wszystkim powtórzyliśmy nazwy dni tygodnia. Muszę przyznać, że szybko dzieciaki zapamiętały! :)

Poza piosenką, o której pisałam poprzednio, do przećwiczenia dni tygodnia wykorzystałam pociąg, który znalazłam tu:


Zanim określiliśmy jaki był akurat dzień tygodnia, każdy dostał swój komplet obrazków i miał za zadanie ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Naprawdę poszło szybko i "bezboleśnie" - chyba ćwiczyli w domu ;). Przy okazji pojawiły się kolory, ale na razie poznaliśmy tylko 3 z nich - te, które widnieją na francuskiej fladze: bleu, blanc, rouge. Przygotowałam do tego poniższą kolorowankę:


Następnie dzieci losowały z woreczka obrazki z różnymi przedmiotami w którymś z tych trzech kolorów i miały za zadanie nazwać go po francusku. Potem, żeby się trochę poruszać, szukaliśmy ich w sali :).

Na tych zajęciach wprowadziłam także nazwy kształtów: rond (cercle)  i carré.  Ponieważ ostatnio poznaliśmy słowa madame i monsieur, idealnie sprawdziły się tu kolorowanki z serii Monsieur Bonhomme znalezione na www.champagnematernelle.blogspot.com:
Na następnych zajęciach poznamy więcej kolorów i kształtów, a do ich ćwiczenia szykuję właśnię nową grę. Zaglądajcie na bloga, a już niedługo dowiecie się jaką! :)))


A bientôt!
M.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz