Sharing Days vol. 1 :)

czwartek, 25 września 2014 17:44

Dziś post, w którym chciałbym podzielić się z Wami linkami do innych blogów językowych. Post powstał w ramach akcji Sharing Days - wspólna inicjatywa anglistów blogerów i mam nadzieję, że dzięki niemu więcej osób pozna świetne blogi, o których tu piszę. Jak się okazuje jest ich całkiem sporo, nawet ja nie wiedziałam o istnieniu niektórych, więc akcja już jakieś efekty przyniosła ;).

Zachęcam do zapoznania się z krótkimi opisami blogów, odwiedzania ich i korzystania ze świetnych pomysłów moich koleżanek po fachu!


1. www.englishwithlittleant.wordpress.com - od razu powiem Wam, że to blog inicjatorki całej tej akcji, za którą myślę, że my wszyscy, autorzy blogów, jesteśmy jej wdzięczni - pomysł naprawdę był świetny! Podobnie zresztą jak blog English with Little Ant :). Znajdziecie tam pomysły na domowe lekcje języka angielskiego dla dzieci, recenzje książek i materiałów dydaktycznych, wskazówki dotyczące nauczania angielskiego i wiele innych ciekawych rzeczy - zajrzyjcie koniecznie :).

2. www.englishmyway.pl - blog, na którym znajdziecie mnóstwo różnych wpisów, jednak uszeregowanych w kategorie tak, by trafić prosto do tego, co akurat Was interesuje. Co ciekawe, Ania jako zwolenniczka technik szybkiego uczenia się i zapamiętywania "karmi" czytelników nie tylko wpisami stricte dotyczącymi nauczania języka, ale także wskazówkami nt. tego "co lubią kinestetycy" czy "wzrokowcy", jak ćwiczyć mózg lub wykorzystywać mnemotechniki w nauce. Coś zarówno "dla nauczyciela" i "dla ucznia" :).

3. www.english-nook.blogspot.com - na tym blogu znajdziecie naprawdę cenne wskazówki dotyczące pracy z dziećmi w wieku szkolnym. Tak, Ania rozwiała niejedną moją wątpliwość dotyczącą tego jak zabrać się za nauczanie w pierwszej klasie szkoły podstawowej :). Znajdziecie u Niej niejeden inspirujący wpis dotyczący pomysłów na lekcje, propozycji gier i zabaw, organizacji własnej pracy, a także recenzje książek zarówno dla dzieci i nauczycieli.

4. www.agatarybus.pl - o blogu Agaty zdarzyło mi się już wspomnieć, m. in. przy okazji jej wpisu nt. Young Learners Resource Center :). Jeżeli szukacie więcej informacji dotyczących tego, co każdy nauczyciel powinien znać lub o czym powinien wiedzieć, a także inspiracji i pomysłów na lekcje - zajrzyjcie! 

5. www.full-time-teacher.blogspot.com - blog prowadzony przez Mamę dwójki uroczych dzieci :) Znajdziecie tam propozycje dotyczące nauki angielskiego oraz rozwijających i kreatywnych zabaw - niektóre naprawdę świetne! 

6. www.lasubmersion.blogspot.com - blog dla wszystkich, którzy dają lekcje indywidualne. Znajdziecie tam nie tylko posty poświęcane nauczaniu języka, ale także praktyczne porady dotyczące korepetycji :).

7. www.mrskalisz.blogspot.co.uk - świeży blog, który ma na celu porównanie edukacji w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Bardzo przydatny dla kogoś, kto chciałby spróbować swoich sił ucząc za granicą :).

8. www.angdlakazdego.blogspot.com - kolejny blog z pomysłami na zajęcia dla dzieci i nie tylko. Znajdziecie tu także pomysły na zajęcia indywidualne, recenzje książek, polecane pomoce dydaktyczne. A to wszystko w nowej odsłonie, bo Iza właśnie przeniosła swojego bloga na nowy portal :).

9. www.anglokids.pl - blog dla nauczycieli języka angielskiego, w którym cześć postów poświęcona jest tzw. TIK, czyli technologii informacyjno-komputerowej. Znajdziecie tam linki do ciekawych stron, m. in. z książeczkami czy programami dostępnymi online.

10. www.english24na7.blogspot.com - czyli zbiór praktycznych porad przydatnych każdemu nauczycielowi :).

11. www.jezykinawesolo.blogspot.com - tym razem nie tylko o angielskim, ale także niemieckim. Znajdziecie tu pomysły na lekcje, gry i zabawy w tych dwóch językach.

12. www.hummingbirdels.blogspot.com - u Darii też bardzo praktycznie i twórczo ;). Znajdziecie tam propozycje zabaw, gier, prac plastycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (dlatego sama chętnie tam zaglądam!).

13. www.korkianimatorki.blogspot.com - tym razem zacznę od nazwy - jest super, pomysłowa i zapada w pamięć - Autorko, good job! ;) No ale przejdźmy już do bloga - poświęcony nie tylko nauczaniu języka angielskiego, ale także pełen różnych innych ciekawych pomysłów na zabawy i spędzanie czasu z dziećmi.

14. www.hangielski.blogspot.com - bloga Hani wcześniej nie znałam i naprawdę bardzo się cieszę, że się to wreszcie zmieniło! Nie ma tam może jeszcze masy wpisów, ale za to w KAŻDYM znajdziecie pomysły zdecydowanie warte wykorzystania! Blog dla nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym :).


W przypadku dwóch ostatnich blogów muszę przyznać, że ich  tematyka jest mi zupełnie obca. Jeżeli jednak pracujecie z dorosłymi albo po prostu chcecie poczytać ciekawe publikacje dotyczące nauki języka angielskiego (także po angielsku), zapraszam Was do odwiedzenia! :)

15. www.luczak.edu.pl - Znajdziecie tam artykuły, materiały na zajęcia i rozważania o ESP, a zwłaszcza ELP (English for Legal Purposes).

16. www.englishforlaw.edublogs.org - blog dla studentów prawa i nie tylko z wpisami w języku angielskim


I love sharing! :)
M.

1 komentarz: