My first lessons (4- and 5-year-olds)

wtorek, 16 września 2014 19:08

Ostatnio były pomysły na pierwsze lekcje dla 2- i 3-latków, dziś pora na starsze dzieci, które już w większości przypadków całkiem nieźle radzą sobie z angielskim :).

Pierwsze lekcje w tych grupach odbyły się u mnie pod znakiem 7 ;). Nie wiem dlaczego, ale jakoś wyjątkowo przypasowała mi piosenka "Seven steps" w wersji Super Simple Learning i tak jakoś poszło... ;). 


Dzieci poznały już Cheeky'ego, więc aktywnie uczestniczył w moich zajęciach. Poza nagraniem przygotowałam dla dzieci różne przedmioty w liczbie 7, np. siedem owoców z gry, 7 kredek, 7 klocków itp. Za ich liczenie za każdym razem zabierał się najpierw Cheeky, ale miał z tym nie lada problem i cały czas się mylił. Strasznie to dzieci śmieszyło, ale dzielnie pomagały liczyć. Niesamowite było skupienie na ich twarzach i radość kiedy przy ostatnim rodzaju przygotowanych przeze mnie przedmiotów (zazwyczaj wybierałam do tego banany) dawaliśmy Cheekyemu ostatnią szansę i jakoś mu się udawało ;).

Na kolejne lekcje przygotowałam rybki w dwóch różnych kolorach (7 czerwonych i 7 fioletowych). Na czerwonych widniały cyfry od 1 do 7, a na fioletowych - odpowiednie liczby kropek. Przyczepiłam do nich spinacze i graliśmy w memo fishing game. Jedna grupa dzieci miała za zadanie łowienie czerwonych, a druga - fioletowych rybek i wspólnie szukali par. Wcale nie było tak łatwo, ale spodobało się to dzieciom :). Na jednych z pierwszych lekcji wprowadziłam też słówka nazywające przedmioty w  klasie, jak window, door, table, chair, lamp. Tu świetnie sprawdziły się plansze od Play me and learn z wyposażeniem domu :). Następnie, idąc za radą Ani z english-nook, nauczyliśmy się piosenki Wind the bobbin up :).


Na kolejnych zajęciach znowu przydały sie rybki :). Tym razem na odwrocie przypięłam obrazki z przedmiotami, o których się uczyliśmy, a każdy "łowiący" musiał podać nazwę złowionej rzeczy. Dzieci najchętniej polowały na Cheeky Monkey i Captaina Jacka ;).


See you!
M.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz