My body - flashcards and PP presentation

sobota, 20 września 2014 09:58


Dalej pozostaję w tematyce części ciała. Dziś mam dla Was prezentację do pobrania (tu) oraz gotowe do wydruku flashcards, które wykorzystywałam ostatnio w grupach 3-latków. Dlatego też taki, a nie inny dobór słów. Trzy pierwsze (eyes, ears, mouth) pojawiają się w pierwszym rozdziale Hello Cheeky, ale że moje 3-latki (większość już w 2-latkach miała ze mną zajęcia 5 razy w tygodniu) opanowują to wyjątkowo szybko, rozszerzyłam im słownictwo o to pojawiające się w piosence One Little Finger z repertuaru SSS :).


Na pierwszych zajęciach, podczas których poznaliśmy tę piosenkę, wykorzystałam prezentację. Dzieci bardzo lubią kiedy przynoszę komputer i coś im na nim pokazuję (nie wiem czy to dobrze, ale tego już nie zmienię - komputery są i będą obecne w życiu dzieci, więc skoro można zrobić z nich użytek, czemu nie). Każde słówko oczywiście powtarzaliśmy po kilka razy i odnajdowaliśmy na własnych ciałach ;). Potem nauczyliśmy się ruchów do piosenki.

Na kolejnych zajęciach wykorzystałam wydrukowane flashe, jednak nie laminowałam ich. Każda była wydrukowana na zwykłym papierze, w formacie A5. Złożyłam je i schowałam do pudełka (zaciekawienie dzieci tym, co znajduje się w środku mystery box jest niezmiennie ogromne ;). Mamy teraz taką rymowankę, którą powtarzam zawsze przed zaprezentowaniem słownictwa, więc wykorzystałam ją i tym razem, stukając rękami o pudełko - efekty dźwiękowe jeszcze bardziej pomagają przyciągnąć uwagę dzieci:

1, 2, 3
What can it be?
Let's see...

Potem każe dziecko wyciągało po obrazku, rozkładało kartkę i prezentowało go grupie. Mimo, że słów było sporo, wszyscy byli tym bardzo zainteresowani i czekali do ostatniego słowa. Na koniec zaśpiewaliśmy i odegraliśmy naszą piosenkę :). Pamiętajcie, kończy się w słowami "Now let's say bye-bye", więc albo śpiewajcie ją na koniec zajęć, albo przerwijcie w odpowiednim momencie, mówiąc np. "Now let's all sit down" :).

Enjoy!
M.


3 komentarze:

  1. co to za przedszkole z angielskim 5x w tygodniu????

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja pracuje w publicznym i mam 4 razy w tyg w kazdej grupie wiekowej :( gdyby nie ten blog to dawno bym sie poddała :P

    OdpowiedzUsuń