New on my shelf: On the Farm wheel puzzle

wtorek, 5 sierpnia 2014 10:01

Znacie firmę Mudpuppy? Ja poznałam ją jakiś czas temu, przez zupełny przypadek i... zakochałam się! W ich produktach rzecz jasna. Robią różne zabawki dla dzieci typu puzzle, układanki czy flashe, które mogą stanowić super pomoc dydaktyczną! Są bardzo porządnie wykonane, mają super grafikę i pomysłem różnią się od większości dostępnych na naszym rynku. 

Niestety ich produkty mają jedną wadę, a mianowicie są dość drogie, dlatego na wymarzoną układankę mogłam pozwolić sobie dopiero ostatnio. Kosztowała w sumie aż 57 zł, ale było warto! :)


Puzzle składają się z 7 części, z czego 6 to duże elementy ze zwierzątkami po jednej i kolorami po drugiej stronie, a ostatnia - mały element, do którego trzeba dopasować odpowiednie puzzle tak, by powstała cała układanka w kształcie koła.


Elementy są na tyle duże, że można spokojnie wykorzystać je do prezentowania dzieciom nowego słownictwa. Dodatkowo, gdy ułożymy prawidłowo puzzle ze zwierzątkami i obrócimy je na drugą stronę wychodzi piękne koło barw, które możemy wykorzystać na zajęciach ze starszymi dziećmi do nauki o kolorach zimnych, ciepłych oraz przeciwstawnych :).Już w następnym poście więcej o zabawie z wykorzystaniem tych właśnie puzzli, dzięki której utrwalimy z dziećmi słownictwo :).


Z tej serii dostępne także:
-Under the sea (Podwodny świat)
-In the forest (Leśni przyjaciele)

Znajdziecie je np. w  "W Małym Świecie" :).

See you soon!
M.


1 komentarz:

  1. Super! Dzięki za pomysł, już wiem, na co będę teraz zbierać. Widziałam na Allegro, że jest jeszcze wersja In the Zoo.

    OdpowiedzUsuń