My Favourite Super Simple Songs

sobota, 30 sierpnia 2014 21:16

Zupełnie zapomniałam, że miałam napisać ten post! A przecież Super Simple Songs są takie super, że nie da się o nich zapomnieć! Te piosenki należą do moich ulubionych (narzędzi edukacyjnych), zdecydowanie. I zresztą nie tylko moich, bo dzieci też je uwielbiają! Sama chciałabym być na tyle zdolna by nie tylko wymyślić tak świetne utwory, ale jeszcze być w stanie je zaśpiewać... No ale cóż, nie wszyscy mogą być tak utalentowani jak założyciele i twórcy Super Simple Learning. Pozostaje tylko cieszyć się, że zechcieli podzielić się tym ze światem :). Dziś ode mnie kilka słów na temat tych z Super Simple Songs, które najlepiej sprawdzały się na moich dotychczasowych zajęciach. Zapraszam!

1. Uh-huh


Piosenka tak prosta, że można by pomyśleć "nudna", ale nie! Jest w niej coś, dzięki czemu podbija serca przedszkolaków, i to od 2- po 5-latki! Dzięki niej nauczycie dzieci najbardziej podstawowych z możliwych odpowiedzi: Yes i No :). Do tego teledysk... Wypróbujcie, a zobaczycie - dzieciaki będą zachwycone!2. One Little Finger


Śpiewałam ją w zeszłym roku z 3- i 4-latkami. To właśnie dzięki tej piosence utrwaliły nazwy części ciała i opanowały tak "trudne" słowo, jak chin ;). No i oczywiście przeciwieństwa up-down.


3. If You're Happy


O tyle, o ile 5- czy 6-latki są wstanie opanować (lepiej lub gorzej, ale zawsze) klasyczną wersję If you're happy and you know it, tak z 3- czy nawet 4-latkami nie było szans... sprawdzałam :). Na szczęście twórcy Super Simple Learning wpadli na to jak tę piosenkę uprościć i dodatkowo wprowadzić kilka innych słów nazywających nasze stany emocjonalne. Dzieci najbardziej lubią pokazywać angry i wykrzykiwać Oh, no! :)


4. My Teddy Bear


To kolejna piosenka, którą wprowadzałam w kilku różnych grupach wiekowych (2-, 3- i 4-latkach) i sprawdziła się świetnie. Działa na dzieci bardzo wyciszająco. Do tego można przeprowadzić z nią super zabawę, wykorzystując pluszowe misie. Więcej możecie poczytać tu.


5. The Wheels On The Bus


Uwielbiam tę wersję jednej z najpopularniejszych anglojęzycznych piosenek dla dzieci! U mnie sprawdziła się świetnie jako tzw. piosenka porządkowa :). Dzieci ustawiały się w autobus na sam koniec zajęć, potem podczas powrotu do sali śpiewaliśmy poszczególne wersy. Gdy wchodziliśmy po schodach śpiewaliśmy "The people on the bus go up, up, up", a przed wejściem do sali "The children on the bus go shh, shh, shh" :). Ostatnio pojawił się do niej teledysk na kanale Super Simple Learning:


Przy okazji nauki tej piosenki, koniecznie pobawcie się z dziećmi w proponowaną przez autorów zabawę w odgrywanie jazdy autobusem: ustawcie krzesełka w sali jedno za drugim, wybierzcie kierowcę, który będzie prowadził i sprzedawał bilety, usadźcie dzieci na miejscach i ruszajcie w drogę! Zabawa przednia, a dzieci przeszczęśliwe! :)

6. Walking In The Jungle


To, poza uwielbianym przez dzieci Baby Shark, nasz przedszkolny wakacyjny hit :). I znowu śpiewały 2-, 3-, 4- i 5-latki i wszyscy (włącznie ze mną) bawiliśmy się świetnie. Rozłożyłam dzieciom karty obrazkowe ze zwierzątkami pojawiającymi się w nagraniu, a ich zadaniem było podbieganie do właściwego obrazka w odpowiednim czasie. Oczywiście największy szał był, kiedy padały słowa "It's a tiger, run!" ;)


7. Little Snowflake


To piosenka, która wzrusza mnie (i nie tylko!) do łez za każdym razem jak jej słucham. Dlatego też jest idealna nad przedstawienia świąteczne dla rodziców ;). Co ciekawe, do nagrania głosu udzieliła jedna z uczennic twórców Super Simple Learning. I naprawdę - spisała się na medal! :)8. Ten In The Bed i Five Little Monkeys


O tych piosenkach wypominałam już nie raz i właściwie sama nie umiem wybrać, którą lubię bardziej, a że obydwie uczą liczenia wstecz to mogą znaleźć się w jednym punkcie :). Teledyski do nich są po prostu genialne! ;)Te piosenki można także fajnie odegrać na przedstawieniu dla rodziców. Zajrzyjcie tu, by dowiedzieć się więcej :).

9. What Do You Hear?


Sama nie wiem czemu tak się działo, ale ta piosenka działała na moich 2-letnich uczniów jak hipnoza ;). Wystarczyły pierwsze wersy, a dzieci jak zaczarowane - przestawały rozmawiać, przeszkadzać i zaczynały śpiewać, i tak do końca piosenki!


10. Skeleton dance


Tu muszę się przyznać, że tej piosenki jeszcze nigdy nie śpiewałam z dziećmi (w ogóle nie wykorzystywałam jej na zajęciach), ale ostatnio poznałam ją lepiej na szkoleniu i dopiero dotarło do mnie jaka jest świetna! Wykorzystam ją w tym roku na zajęciach z 6- i 7-latkami w szkole. Świetnie wpisze się w CLIL-ową tematykę.Naprawdę nie wiem jak oni to zrobili, ale jak dla mnie twórcy Super Simple Songs to mistrzowie świata - wszystkie ich propozycje są godne uwagi i stanowią świetną pomoc edukacyjną, za co, jak już nie raz wspominałam, będę im wdzięczna do końca mojej nauczycielskiej kariery ;).


See you!
M.


1 komentarz:

  1. bardzo dziękuję za prezentację:) Ja jak zwykle będę jęczeć dlaczego nie ma super simpel songs po francusku ale na swoje pocieszenie powiem że znalazłam w wersji francuskiej itsy bitsy spider, the very hungry caterpilar i jeszcze piosenkę głowa ramiona kolana pięty... trochę śmiesznie brzmi ale zawsze jest na czym pracować. Pozdrawiam:))

    OdpowiedzUsuń