www.supersimplelearning.com

środa, 14 maja 2014 18:33

Dziś będzie krótko, ale treściwie, ponieważ postanowiłam wypróbować nową (dla mnie) bloggerową aplikację do tworzenia postów na telefonie. Jednym słowem super simple post ;). Natomiast jeżeli zastanawiacie się dlaczego akurat taki temat, odpowiedź również bardzo prosta - bo wciąż jeszcze nie wszyscy (którzy powinni ;)) o nim wiedzą!


Ujmując rzecz najprościej: jeżeli zabierasz się za uczenie dzieci (zwłaszcza w wieku przedszkolnym), strona www.supersimplelearning.com jest pozycją obowiązkową do odwiedzenia! Oczywiście wcale nie twierdzę, że każdy przedszkolny czy wczesnoszkolny nauczyciel musi korzystać z jej zawartości, ale absolutnie każdy powinien o niej wiedzieć,  bo... może kiedyś zacznie :).

Mniej więcej tak właśnie było ze mną.  Super Simple Songs (przynajmniej nie wszystkie), bo o nich głównie mowa, wcale nie od razu podbiły moje serce (i rozum zresztą). Niektóre wydawały mi się trudne, inne za wolne, a generalnie trudno dostępne. Jednak w tym roku wreszcie spojrzałam na nie 'trzeźwym okiem' i okazało się, że są po prostu niezastąpione! Piosenki faktycznie różnią się tempem czy poziomem trudności i dlatego też są tak bardzo uniwersalne.  Są też fantastyczne pod względem muzycznym - bardzo dobrze się ich słucha i właściwie od razu zapadają w pamięć, a dzieciaki je po prostu uwielbiają!  Do tego na stronie znajduje się mnóstwo świetnych pomysłów na gry, zabawy i aktywności z nimi związane.  Ich zakup tez nie okazał się wielkim problemem, dlatego że, poza tradycyjną, autorzy strony oferują zakup wersji download, którą w dosłownie kilka minut po zakupie macie już na komputerze :). Jej cena jest także bardzo przystępna.

Jednym słowem każdemu, kto jeszcze nie dotarł na www.supersimplelearning.com, naprawdę bardzo to doradzam,  a o moich ulubionych Super Simple Songs i powodach, dla których tak bardzo je lubię, będziecie mogli przeczytać już wkrótce :).

See you! 
M.


2 komentarze:

 1. Zgadzam się z Tobą całkowicie :) Dla mnie te piosenki to pozycja obowiązkowa dla każdego nauczyciela, lektora. Moje przedszkolaki wprost przepadają za wszystkimi piosenkami SSS, uczą się ich błyskawicznie z wielką przyjemnością. Praktycznie na każdych zajęciach proszą żebyśmy zaśpiewali Walking in the jungle :D - ich ulubiona piosenka. Mam wrażenie, że chyba nigdy im się nie znudzi, a nauczyły się jej 1,5 roku temu :P. Osobiście wydaje mi się, że dużo też zależy od Nas - jeśli my lubimy daną piosenkę, śpiewamy ją z entuzjazmem, przyjemnością, co Nasi mali uczniowie widzą, wyczuwają i powielają :) Pozdrawiam Małgosia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, czy zechciałaby Pani poświęcić 5 minut na ankietę dotyczącą dramy na zajęciach języka angielskiego? Potrzebuję jeszcze kilku ankiet do mojej pracy licencjackiej. Będę bardzo, bardzo wdzięczna za pomoc :) pozdrawiam serdecznie.

  Poniżej zamieszczam link do ankiety:

  http://www.ankietka.pl/ankieta/147678/wplyw-technik-dramy-na-motywacje-dzieci-w-wiekuprzedszkolnym-na-zajeciach-z-jezyka-angielskiego.html

  Karolina

  OdpowiedzUsuń