Shopping List - game + other activity ideas

wtorek, 1 kwietnia 2014 17:25

Na zajęciach przerabiamy właśnie temat dotyczący jedzenia, w ciągu ostatnich kilku miesięcy poznaliśmy już sporo słów z nim związanych, dlatego postanowiłam stworzyć nowe plansze do BINGO - tym razem w formie list zakupów. Po zalaminowaniu można pisać po nich ścieralnymi markerami i "odhaczać" kupione (wylosowane) produkty, możecie użyć też przygotowanych przeze mnie "żetonów". 

 

Poniżej znajdziecie 12 różnych plansz, na których te same słowa powtarzają się tylko raz lub max. 2 razy, także dzieci będą musiały wykazać się cierpliwością, a zwycięzca będzie tylko jeden ;). U starszych uczniów można sprawdzać rozumienie ze słuchu (nauczyciel kolejno wypowiada słowa, które znajdują się na listach, dzieci zaznaczają), do gry z młodszymi przydadzą się przygotowane przeze mnie, za pomocą obrazków z www.sweetclipart.com, karty - do pobrania stąd.Przygotowane listy zakupów możecie wykorzystać też w inny sposób:

1. Podzielcie dzieci na pary (lub drużyny) - jednemu dziecku wręczcie listę zakupów, drugiemu wszystkie produkty i poproście by odegrali sceny w sklepie, oczywiście po angielsku :);

2. Podzielcie dzieci na 4-osobowe drużyny, każdej rozdajcie inną planszę, możecie wyznaczyć także sprzedawcę/-ców lub sami przyjąć tę rolę. Cała drużyna ma za zadanie kupić wszystkie przedmioty ze swojej listy, ale głos muszą zabrać po kolei wszystkie osoby z drużyny (kiedy jedna odpowiada, inne nie mogą podpowiadać - najtrudniejsze zadanie ma ostatnia osoba, która nie ma wyboru spośród produktów), drużyna zdobywa tyle punktów, ile produktów uda jej się kupić;

3. Same karty możecie wykorzystać także do gry w memory oraz urozmaicić grę (czy to w bingo czy w memo) - jedna karta ze znakiem zapytania może oznaczać jakieś zadanie dla dziecka, które ją wylosuje. Wypróbujcie! :)

Na blogu english-nook znajdziecie super dokładny opis zabawy w sklep - polecam!


Have fun!
M.

P.S. Jeżeli wpadniecie na więcej pomysłów, podzielcie się! :) Wszystkie komentarze zawsze mile widziane.***

Edit 8.04.2014

Gra przetestowana, wypadła świetnie! :) Dzięki dużej liczbie plansz nie tylko utrwalamy spory zakres słownictwa, ale gra także zyskuje na atrakcyjności. Wbrew pozorom, nie trwa długo, za to jej przebieg jest zupełnie zaskakujący - osoba, która "prowadzi" na samym początku wcale nie musi okazać się wygranym i podobnie w odwrotnej sytuacji - może wygrać ten, kto na początku nie miał zbyt wiele szczęścia. Jednym słowem - polecam! :)


5 komentarzy:

 1. A ja właśnie dziś tworzę post o shoppingu! ;) Wspomnę o Tobie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, pobieram i jutro pójdą w ruch, dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super :)
  Jestem fanką Twojego bloga od czasu, kiedy na niego przypadkiem natrafiłam.
  Nie ukrywam, że jest dla mnie często inspiracją podczas moich lekcji z maluchami.
  Jak wiadomo, każda lekcja z takimi uczniami, musi wyglądać niemalże jak teatr, aby ani przez chwilę nie zanudzić widza :)
  Tworzę również sporo swoich materiałów i pomocy naukowych. W jakim programie przygotowujesz swoje? Zawsze wyglądają bardzo profesjonalnie.
  Pozdrawiam
  Ewelina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnie, zazwyczaj w kilku na raz ;). Ale ostatnio zaczęłam sporo korzystać z dostępnego online picmonkey.com - polecam!

   Usuń