Bugs, bugs, bugs :)

czwartek, 24 kwietnia 2014 20:55

No właśnie, tematem dzisiejszego postu będą owady! Już kiedyś pojawił się wpis im poświęcony, ale nie cieszył się dużą popularnością. Może tym razem będzie inaczej... Mam dla Was karty obrazkowe i fajne pomysły na ćwiczenia związane z tym słownictwem :).Flashcards, które przygotowałam mają znowu formę małych kart, które można wykorzystać także do gry w memory i tym razem nawiązują do filmiku z serii Maisy Mouse, który znajdziecie oczywiście na youtube :). Wszystkie karty pobierzecie stąd :).

Dopiero ostatnio zwróciłam większą uwagę na książeczki i filmiki, których bohaterką jest ta sympatyczna myszka stworzona przez Lucy Cousins i serdecznie polecam je do wykorzystywania na zajęciach! :) Ten o owadach jest bardzo fajny nie tylko ze względu na to, że w prosty sposób prezentuje nawiązujące do tematu słownictwo. Oglądając go, możecie także pobawić się z dziećmi w zgadywanie o jakiego owada chodzi, przysłuchując się odgłosom, jakie wydają - są bardzo realistyczne.

Z wykorzystaniem tych samych obrazków przygotowałam również worksheet, który można wykorzystać na zajęciach i to na różne sposoby:

1. Poprosić dzieci by dokończyły układanie rytmów - dość trudne do przeprowadzenia z przedszkolakami w większej grupie tylko i wyłącznie po angielsku, ale jak to mówią - praktyka czyni mistrza, więc zachęcam do spróbowania:


2. Małe obrazki wykorzystać do stworzenia z dziećmi prac, dzięki którym następnie przećwiczą nie tylko słownictwo, ale też liczenie i pisanie cyfr (jeżeli praca ma być indywidualna, polecam ją raczej dla najstarszych przedszkolaków, z młodszymi - zróbcie podobną pracę wspólnie).

Wcześniej przygotujcie dla każdego ucznia kartkę A3 i różne zestawy obrazków (wyciętych, lub jeżeli czas na to pozwoli - do wycięcia). Na zajęciach na środku kartki dzieci piszą, same lub z Waszą pomocą (np. pisanie po śladzie, przepisywanie z tablicy), duży napis BUGS. Następnie dookoła przyklejają wszystkie obrazki, które wcześniej wylosowały. Wy z kolei przygotowujecie tabelkę z imionami uczniów i obrazkami/nazwami wszystkich owadów. Gdy dzieci skończą przyklejanie, mają za zadanie policzenie wszystkich owadów i uzupełnienie tabelki. Na koniec sprawdźcie wspólnie kto czego miał najwięcej - bardzo się to moim uczniom spodobało :).
Have fun!
M.


5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tu zaglądać! :) Podziwiam Pani zaangażowanie i wielkie chęci :) Mogę zapytać, jak Pani tworzy takie piękne flashcards? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. M. jesteś najlepsza!! Z.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle ciekawy pomysł :)
  Chętnie wykorzystam na kole języka angielskiego dla maluchów. Jako że w drugiej i trzeciej klasie korzystam z podręczników Bugs World, potraktuję to jako utrwalenie (i rozwinięcie) tematyki dotyczącej "bugs", która jest znana dzieciom z lekcji.
  Dziękuję za inspirację :)
  http://www.make-teaching-fun.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Prześliczne karty obrazkowe! Na pewno niedługo wykorzystam na swoich lekcjach :)
  Bardzo dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Do tego tematu polecam jeszcze książeczkę Big bug, litte bug. Trafiłam na nią przypadkiem w Empiku.
  Najlepsza jest wkładka. Powala na kolana nawet dorosłych.
  Więcej o niej można podejrzeć tutaj: http://waddleeahchaa.com/2013/07/23/more-insect-theme-activities-reading-writing-and-spelling-book-of-the-week-giveaway/

  OdpowiedzUsuń