Happy Birthday Head Full of Ideas!

sobota, 8 marca 2014 20:10

Tak właśnie, Head Full of Ideas ma już rok! Z tej okazji pora na 100. post na blogu i krótkie podsumowanie tych 12 miesięcy :).


Dobrze pamiętam jak było rok temu, niby marzec ale już na samym jego początku było bardzo wiosennie! Piękna pogoda, ciepło - to wszystko sprawiało, że miałam mnóstwo energii, zresztą nie tylko ja, Dzieciaki w przedszkolu też "dawały czadu"! W związku z tym wciąż pojawiały się nowe pomysły na zajęcia (a miałam ich już wcześniej sporo). Jednak w miejscach, w których wtedy pracowałam, bywałam "tylko" dwa razy w tygodniu i po prostu nie starczało na wszystko czasu, a że już myślałam o tym wcześniej, zdecydowałam się założyć bloga, by "przechowywać" na nim te wszystkie rodzące się w mojej głowie idee. Dziś, po roku, muszę przyznać, że była to świetna decyzja i mimo tego, że ostatnio postów pojawia się dużo mniej, ich tworzenie to wciąż jedna z moich ulubionych, "relaksujących" aktywności. Do tego wiem, że inspiracje i pomysły z bloga wykorzystuję nie tylko ja! A to bardzo ważny powód by kontynuować! :)

W tym miejscu chcę bardzo podziękować Wszystkim, którzy czytacie i doceniacie tego bloga! Wasze komentarze i słowa uznania są wspaniałym motywatorem do działania :))). Mam nadzieję, że zostaniemy razem na dłużej.


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, co się na blogu dzieje, zapraszam do lektury! Przed Wami 10 związanych z Head Full of Ideas faktów i ciekawostek :).


1. Najpopularniejszy post, który widzicie zresztą z prawej strony ekranu, miał do tej pory 2371 wyświetleń i już od dawien dawna zajmuje na liście niekwestionowaną pierwszą pozycję (Paper plates zajmujące 2. miejsce zaliczyły "tylko" 738, a Father's Day ideas - 624 wyświetlenia). Zastanawiam się czego to zasługa - jakieś pomysły?

2. Najmniej popularny z kolei okazał się post poświęcony robaczkom, zachęcam do zapoznania się z nim z okazji zbliżającej się wiosny! :)

3. Długo myślałam nad moim ulubionym postem, z którego jestem najbardziej "dumna" i ostatecznie dochodzę do wniosku, że są to wszystkie posty, w których dzielę się z Wami tym, co sama zrobiłam; tworzenie pomocy edukacyjnych dla dzieci to coś, co mogłabym robić nieustająco! Ale jeżeli chodzi o ten jeden jedyny, to będzie to What's inside the house, z którego pomysł już niedługo znowu wykorzystam - aż nie mogę się doczekać!

4. Najczęściej komentowany post KONKURS: Dzień Dziecka z Head Full of Ideas! :) - ciekawe dlaczego ;)

5. 5 - tyle konkursów zorganizowałam. Była to naprawdę niezła zabawa i na pewno jeszcze nie raz pojawią się one na blogu!

6. W promowaniu bloga pomogła mi bardzo strona, fanpage na Facebooku, który powstał miesiąc po założeniu Head Full of Ideas. Działa on dokładnie od 2.04.2013 i do tej pory dołączyło 386 "fanów", których serdecznie pozdrawiam! :)

7. Dość późno, bo dopiero 5 stycznia b. r. powstał także profil Head Full of Ideas na www.pinterest.com. Wynika to tylko i wyłącznie z tego, że nie wiedziałam jak wiele korzyści z tego płynie! Jeżeli i ktoś z Was jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy, zachęcam do "zgłębienia" tematu ;). Na moim profilu znajdziecie móstwo zdjęć-inspiracji i linków do darmowych materiałów.

8.  Dlaczego coraz mniej postów? 
Ci  z Was, którzy śledzą bloga i profil na Fb wiedzą już, że jest to związane z brakiem czasu, jednak dziś skorzystam z okazji by dokładnie opisać na czym problem polega. Otóż  od września tego roku pracuję w nowym miejscu, jak też można się dowiedzieć z Facebooka - w cudownym przedszkolu Szkrabki! :) Zajęcia z angielskiego odbywają się tam codziennie, z 5 grupami, do tego prowadzę zajęcia inywidualne i zajęcia w Anglogadkach 2 razy w tygodniu - na te wszystkie lekcje tworzę naprawdę mnóstwo materiałów, wypróbowuję wiele pomysłów, ale na ich publikowanie nie starcza mi czasu... A to wszystko dlatego, że chciałbym, żeby każdy mój post był naprawdę dobrze przemyślany, żeby na blogu można było znajdować przydatne linki, piosenki, zdjęcia i materiały, które mogą kogoś zainspirować i wnieść coś naprawdę wartościowego. Jeżeli nic nie publikuję to nie dlatego, że skończyły mi się pomysły lub znudziło mi się pisanie. Nie, po prostu przyświeca mi konkretny cel: dzielenie się wiedzą, pomysłami, ale w mądry, przemyślany i konsekwentny sposób.

9. Z podobnego powodu moje posty ewoluują i będą ewoluuowały wraz z moim zawodowym rozwojem. Chciałbym, żeby ten blog był pomocą, źródłem pomysłów i inspiracji dla ludzi takich, jak ja, zwłaszcza na początku nauczcielskiej kariery :). Może zabrzmi to nieskromnie, ale ja jestem po prostu stworzona do tego by pracować z dziećmi :). Nie skończyłam studiów pedagogicznych ani psychologicznych, jak wiecie nie skończyłam nawet anglistyki ani kolegium nauczycielskiego (jedynie studia podyplomowe nadające kwalifikacje, które rozpoczęłam dopiero 1,5 roku temu), ale sama stopniowo dochodziłam do wniosków, które sprawiły, że dziś jestem w tym, co robię naprawdę dobra. Mówiąc prościej moja wiedza na temat pracy z dziećmi pochodzi głównie z praktyki. O ile prostsze jednak byłoby moje życie, gdybym te 5 lat temu, zacznając pracę w przedszkolach, natrafiła na bloga podobnego do mojego ;).

10. Od września najprawdopodobniej zaczynam pracę w szkole, na początek w pierwszych klasach - ciekawe co z tego wyniknie ;).


Thank you!!!
M.


7 komentarzy:

 1. Witam , chciałam Pani po gratulować wspaniałego bloga ,tyle tu pomysłów do zabawy ,naprawdę świetny blog .Dziekuje :) Karolina

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę kolejnych udanych lat! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. witam, dla mnie Pani blog był jak objawienie:) W tym roku zaczęłam uczyć francuskiego grupę dwulatków między innymi i byłam na początku, delikatnie rzecz ujmując, nieco zakłopotana:) Nigdy nie lubię ściągać czegoś w 100%. Tu mogę często liczyć na inspirację. Dziękuję i pozdrawiam
  Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Miło to słyszeć, a raczej czytać ;).

   A tak swoją drogą: Wow! francuski w 2-latkach..., chyba bym się tego nie podjęła :).

   Usuń
 4. A więc wszystko przed Tobą:) Z taką kreatywnością przeniesiesz góry. Czekam na dalsze inspiracje:)
  Joanna

  OdpowiedzUsuń