Easter printables

środa, 26 marca 2014 22:24Dziś kolejna porcja przygotowanych do wydruku materiałów - tym razem związane ze zbliżającymi się wielkimi krokami Świętami Wielkanocnymi memory i flaschards :).


Małe karty, które możecie wykorzystać do różnych gier:

1. Memory - wystarczy, że wydrukujecie je podwójnie :)

2. Zmodyfikowana wersja Czarnego Piotrusia (do której musicie wydrukować je więcej razy, w zależności od liczby dzieci w grupie): każdemu dziecku rozdajecie po 2 różne karty (pomijacie te z napisem Happy Easter), resztę kładziecie na podłodze tak, jak w grze memory. Dzieci odkrywają je po kolei - jeżeli trafią na kartę-parę (pasującą do jednej z tych, które już mają :)), zabierają ją i odkładają parę na bok; karta z napisem oznacza, że "tracą" kolejkę; wygrywa ten, kto pierwszy "pozbędzie się" swoich kart, możecie też grać do momentu aż wszyscy skompletują pary. To gra, w której pojawia się element zaskoczenia i lekka "adrenalina" (czy trafię na TĘ kartę czy nie) ;), co dzieci bardzo lubią, a także, podobnie jak memo, ćwiczy koncentrację i pamięć.

3. Zmodyfikowana wersja Who took the cookie from the cookie jar? - zasady pozostają takie same, jak w wersji gry zaproponowanej przez twórców Super Simple Learning :), jednak zamiast ciastka szukacie karty z napisem, a oto propozycja rymowanki, którą możecie wykorzystać:

I like eggs  and Easter chicks, 
But where is Easter?
Show me please! 
(tu wyznaczacie dziecko, które ma pokazać swoją kartę lub które wskaże osobę, która jego zdaniem ma tę z napisem Happy Easter)

A duże do prezentacji słownictwa:WSZYSTKO POBRAĆ MOŻECIE STĄD / DWONLOAD HERE.

See you!
M.


3 komentarze:

  1. Może dziwi Was, że pojawił się tu kwiatek, ale to wszystko w nawiązaniu do wielkanocnej piosenki z jednego z programów (akurat Hello Jack) :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli to ta sama piosenka, o której myślę, to szkoda, że nie ma Easter cake ;). Też zamierzam wykorzystać tę piosenkę na lekcji.

      Usuń