Who took the acorn from the acorn jar? :)

wtorek, 8 października 2013 20:44


Ponieważ jesień już w pełni, z większością dzieci, z którymi prowadzę zajęcia, zaczęliśmy (lub zaraz zaczniemy) uczyć się związanego z nią słownictwa. We wcześniejszym poście mogliście zobaczyć karty obrazkowe oraz domino, które do tego wykorzystuję. Dziś mam dla Was jeszcze jedną grę :). Jest to jesienna wersja uwielbianej przez moich uczniów Who took the cookie? od Super Simple Learning. Z klasycznej wersji możemy się co nieco nauczyć, choć głównie służy ona rozrywce, a ponieważ moi uczniowie mają już całkiem  nieźle opanowane słowa piosenki, postanowiłam nieco ją urozmaicić. W jesiennej wersji, to nie ciastko a żołądź znika ze słoika, stąd też tytuł - Who took the acron from the acorn jar? ;)

Same słowa recytowane przez dzieci możecie zmodyfikować na kilka sposobów, tak by przy okazji poćwiczyć większą ilość słów. Np. u nas na zajęciach, imiona dzieci zmieniamy na nazwy zwierząt z książeczki From Head to Toe, o których się ostatnio uczyliśmy. Wcześniej każde dziecko przygotowuje sobie opaskę - to kto będzie jakim zwierzęciem, możecie powierzyć losowi i dać każdemu do wylosowania obrazek (specjalnie przygotowane do książki pliki możecie pobrać stąd). Niech dzieci wykonają najpierw czynności, które wylosowały, a potem dopasują je do odpowiednich zwierząt z książki (ex.: Raise your shoulders like....?) :). Kiedy opaski są już gotowe i w grupie zamiast Kasi, Sary czy Ani, mamy pingwina, żyrafę i słonia, możecie rozpoczynać zabawę! Do losowanych zwierząt dorzucić jeszcze wiewiórkę - będzie miało najwięcej sensu, jeżeli żołądź trafi akurat w jej ręce ;).

 

Have fun!
M.


3 komentarze:

 1. Świetny pomysł! bardzo lubię tę zabawę, a nigdy nie wpadłam na pomysł zastąpienia słowa cookies jakimś innym. Dziękuję za inspirację!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super:) czy dzieci od początku wiedzą kto ma acorn? same losują, to się nie zdradzą? czy nauczyciel rozdaje karty? jak to wygląda technicznie? :)dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie, nie wiedzą! Nie wie nikt. Rozdaję ja, ale też nie wiem co komu ;)

   Usuń