DIY (memory) cards

czwartek, 17 października 2013 21:05

Dawno nie było na blogu niczego z tej serii. Najwyższa pora nadrobić! Dziś prosty sposób na wykonanie kart, które wykorzystać można do gry w memory, jako flashcards lub zwykłą ozdobę, np. w ramach prezentu :).


Potrzebne będą:

*karton, np. tylna okładka bloku rysunkowego lub technicznego
*naklejki (moje naklejki z owieczkami i muffinami pochodzą z Tigera, po 2 zł arkusz :))
*ozdobna taśma klejąca (moja z Empiku, 19,90 zł za 5 sztuk; podobne dostępne także w Tigerze)

Po wycięciu z kartonu kwadratów, prostokątów czy kółek odpowiadającej Wam wielkości, naklejcie na nie dowolne naklejki, w zależności od tego, do czego zechcecie je wykorzystać :). Tyły kart możecie ozdobić taśmą klejącą, tak by wyglądały bardziej "profesjonalnie". Taką taśmę możecie wykorzystać także do wykonania laurki lub kartki z życzeniami. Na żywo wygląda to naprawdę super! Same kartoniki wydają się być z kolei bardziej trwałe niż zwykłe wydrukowane i zalaminowane karty. Te zresztą także możecie zalaminować - na moich zielonych z muffinami folia trzyma się bez problemu!

Karty z owieczkami posłużą mi do nauki kolorów, natomiast te z babeczkami będą urozmaiceniem zajęć poświęconych liczeniu.Spróbujcie sami lub z dziećmi - jeżeli lubią "działać" plastycznie, dobra zabawa gwarantowana!

See you!
M.


2 komentarze:

  1. Ślicznie:) zapraszam na mojego świezutkiego bloga da
    -nutka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Twoje memory cards są przepiękne! Jak tylko będę w Empiku to kupię takie taśmy i od razu zabieram się do poprawiania moich kart. Gdy robiłam moje karty, korzystałam po prostu z tekturki z pudełka po butach :) Wszystkie obrazki do wydrukowania znajdują się na moim blogu.

    OdpowiedzUsuń