Counting backwards: songs and craft ideas

piątek, 4 października 2013 15:53

Liczenie to jeden z głównych tematów, do których wracamy co roku. Jednak tradycyjne liczenie, zwłaszcza dla dzieci starszych, które mają to już świetnie opanowane (co najmniej w zakresie od 1 do 10), z czasem robi się nudne. Mimo to nie warto z liczenia rezygnować, gdyż ciągłe ćwiczenie i poszerzanie zakresu (liczenie do 20, 30...) znacznie ułatwi naukę w następnych latach. Żeby je nieco urozmaicić, możemy wykorzystać wierszyki lub piosenki, w których liczymy w dół. To już trudniejsza sztuka, która wymaga od dzieci skupienia, jest mniej "zautomatyzowana" niż zwykłe liczenie i zazwyczaj "obudowana" w jakąś ciekawą historyjkę. Dziś mam dla Was zbiór moich ulubionych piosenek, dzięki którym liczenie staje się niezłą zabawą! :)

 1. Five Little Ducks - dość prosta piosenka, która nada się nawet dla 3-latków, zwłaszcza w połączeniu z ilustrującą ją książeczką, np. tą autorstwa Annie Kubler.

 

source

2. Five Little Monkeys - zdecydowanie najlepsza ze wszystkich piosenek, idealna do opanowania, a także odegrania przez dzieci (np. podczas występów, zobacz: End of the school year), które ją po prostu uwielbiają :).3. Ten In The Bed - w wersji od Super Simple Learning jest także jedną z bardziej lubianych przez moich uczniów piosenek, w szczególności przez wzgląd na jej "przewrotne" zakończenie ;).


source

4. Ten Green Bottles - na tle pozostałych ta piosenka jest najtrudniejsza i dość długa, ale lubię ją szczególnie z jednego powodu, otóż marka Orchard Toys stworzyła grę do niej nawiązującą, która świetnie sprawdza się na zajęciach indywidualnych oraz w mniejszych grupach. Gry szukajcie na www.eduplanet.com.pl :).

 


source


To także piosenki, do których bez problemu znajdziemy już przygotowane materiały:Enjoy! :)
M.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz