Angielski w przedszkolu - jak zacząć?

poniedziałek, 26 sierpnia 2013 18:40

Dziś krótko o tym jak mogą wyglądać pierwsze zajęcia. Ten świetny pomysł "sprzedała" mi jakiś czas temu koleżanka po fachu i wypróbowałam go już na kilku grupach - sprawdza się! :)


Otóż, żeby zachęcić dzieci do zajęć i angielskiego jako takiego, warto pokazać im, że nie jest to nic trudnego! Dlatego na pierwsze zajęcia możecie wybrać kilka wyrazów podobnie brzmiących w obydwóch językach, i zresztą o takim samym znaczeniu. Ja w zeszłym roku stworzyłam sobie taki zestaw:

telephone
baloon
banana
lamp 

Takich słów jest znacznie więcej i to ile i które z nich wybierzecie, zależy już tylko od Was :).

Wyrazy zaprezentujcie w formie flashcards bądź realiów, pytając za każdym razem What's this? Dzieci będą odpowiadać po polsku, ale ponieważ te wyrazy po angielsku mają podobne brzmienie, łatwo przekonacie je, że świetnie sobie już z angielskim radzą ;). Być może traficie na dzieci, które już miały do czynienia z tym językiem, jednak i im przyda się na pewno "odświeżenie" pamięci po wakacjach! :)See you!
M.


3 komentarze:

  1. Świetny sposób, z doświadczenia wiem, że z dorosłymi i innymi językami też się sprawdza :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł, wypróbuję i u mnie w pierwszych klasach!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałam o tym pomyśle - można też przygotować sobie cały zestaw słów związanych z komputerami, a dzieci znają tę dziedzinę bardzo dobrze (window, paint, escape, word itd.) i może z jedzeniem (hot-dog, hamburger, banana itd.).

    OdpowiedzUsuń