Match, count, draw, cut...

czwartek, 25 lipca 2013 09:23

Proste ćwiczenia dla dzieci to także świetny pomysł na naukę czy doskonalenie języka obcego. W Internecie znajdziecie ich mnóstwo, ale najprostsze (= najlepsze dla dzieci) możecie łatwo przygotować sami. Ten drugi rodzaj, jak zwykle, będzie miał tę niewątpliwą przewagę nad pierwszym, że idealnie "dopasuje się" do Waszych potrzeb.


1. Do piosenki How Are You Today?:


2. Do piosenki The Greetings Song:


3. Nawiązujące do piosenki wprowadzającej przeciwieństwa big/little:


Jeżeli jednak nie macie czasu albo pomysłu, odwiedźcie koniecznie proponowane przeze mnie strony. Wiele z nich to nie tylko źródło fajnych, gotowych do pobrania i wydruku zadań, ale też niekończących się inspiracji! :)

1. Jedna z moich ulubionych stron - www.kizclub.com oferuje Wam cały szereg świetnych zadań, ćwiczeń, pomysłów na tematyczne crafty itp., do pobrania całkiem za FREE! Ja znalazłam tam niejedną rzecz, którą wykorzystywałam na zajęciach - to właśnie ta strona "natchnęła" mnie do stworzenia Spring czy Summer Boxa, pogodowego koła i różnego rodzaju puppetów (np. tych do książki Brown Bear, Brown Bear...).

Materiały tam dostępne są świetne na zajęcia indywidualne czy dodatkowe trwające trochę dłużej niż te przedszkolne :).Niektóre z nich nadadzą się też dla starszych dzieci, już w wieku szklonym - sprawdźcie koniecznie!

2. www.2teachingmommies.com - czyli strona, o której też Wam już wspominałam. Materiały tam podzielone są tematycznie, do pobrania znajdziecie całe pakiety dotyczące np. zoo czy farm animals!3. www.dreamenglish.com - czyli materiały do niektórych piosenek Matta :). Co więcej, na jednej z podstron znajdziecie też zrobione przez niego książeczki, które możecie czytać dzieciom. Przejrzyjcie tę stronę uważnie!

4. www.mrprintables.com - poza ślicznymi tradycyjnymi materiałami (jak flashcards), znajdziecie tam też mnóstwo świetnych pomysłów na crafty, z przygotowanymi, gotowymi do pobrania i wydruku, szablonami!

5*. Odwiedźcie też koniecznie stronę sklepu EDUPlanet, nie znajdziecie tam może materiałów do pobrania, ale za to bardzo fajne zeszyty ćwiczeń z prostymi zadaniami po angielsku w niewygórowanych cenach ;).Enjoy! :)
M.


1 komentarz: