What is pink?

poniedziałek, 3 czerwca 2013 21:42

Na blogu był już zielony, na Facebooku znajdziecie też słownictwo związane z kolorem niebieskim, teraz pora na różowy! Jest to kolejny kolor, który kojarzy mi się z wiosną, ale też trochę z latem. Jest zatem taki "przejściowy" :). Po wprowadzeniu związanego z nim słownictwa ławo przejdziecie do tematów takich, jak farm animals czy my body oraz nawiążecie do cieplejszych temperatur i zbliżającego się lata! Zobaczcie sami ;).


Ja swoje zajęcia zaczynam od prezentacji w Power Point, stworzonej za pomocą powyższych obrazków. Zanim jednak ją włączę, tak jak w przypadku koloru zielonego, proszę żeby dzieci wymieniły kilka różowych rzeczy, które przychodzą im do głowy - z tym kolorem jest trochę trudniej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by im nieco podpowiadać ;).

Następnie możecie użyć przygotowanych przeze mnie flashcards. Tu szczególnie polecam Wam zabawę What's missing? - fajnie sprawdza się przy różnorodnym słownictwie. Jednak pomysłów na zabawy jest całe mnóstwo, więc macie z czego wybierać!

A potem do utrwalania słownictwa np. domino :). Dzieci naprawdę uwielbiają w nie grać i, zaraz po memory, jest to jedna z najlepiej nadających się do tego gier! 

Więcej znajdziecie TU.

Jeżeli brakuje Wam podczas takich zajęć piosenki, wykorzystajcie np. The Big Pig Song! :). Ten temat poprzedza u mnie ten o zwierzętach zamieszkujących farmę (A pig is pink! Where does it live?), także przyda się dobrze zapamiętać to słowo ;).


Jedną z wymienionych różowych rzeczy są też truskawkowe lody! Wraz ze wzrostem temperatur, zaczynamy jeść ich coraz więcej, a dzieci bardzo lubią rozmawiać o różnych smakołykach, dlatego możecie zapoznać je z kolejną świetną piosenką od Maple Leaf Learning:


a następnie porozmawiać o ulubionych smakach! :) Dzięki temu poćwiczycie też pytanie Do you like...? i odpowiedzi Yes, I do/No, I don't.


Od "różowego" tematu, łatwo przejdziecie też do części twarzy i ciała, ale to już temat  na osobny post! ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz