The Aquarium

środa, 12 czerwca 2013 16:48

Lato zbliża się wielkimi krokami! Czemu nie powtórzyć lub nie wprowadzić z tej okazji tematu o morskich zwierzątkach? :) Chyba większości dzieci wakacje kojarzą się z wodą i plażą. Zresztą koniec roku to okazja by dać zarówno im, jak i sobie trochę luzu, porozmawiać o tych przyjemnych rzeczach, wykorzystać ulubione gry i zabawy do powtórzenia przerabianego już słownictwa :).
  
Jeżeli macie więcej czasu i odpowiednie warunki, możecie z dziećmi wykonać jakiś prosty craft. Może np. akwarium? :)

Potrzebne będą:

* jednorazowe talerzyki (najlepiej plastikowe)
* kolorowy papier
* klej, nożyczki
* naklejki lub wycięte wcześniej kształty rybek, muszelek itp.


W zależności od Waszych potrzeb, możecie w nim umieścić nie tylko rybki, ale też inne morskie żyjątka. A na youtubie znajdziecie nawet nawiązującą do tego piosenkę:Możecie też z dziećmi obejrzeć film. Filmy są nie tylko urozmaiceniem, ale też fajnym podsumowaniem jakiegoś tematu, a dzieci mają dużą satysfakcję kiedy coś zrozumieją. U mnie na zajęciach co jakiś czas wracamy do niektórych z serii Magic English. Większość odcinków znajdziecie na youtubie lub chomiku :). Z okazji zbliżającej się pory roku i wakacji, szczególnie polecam Wam ten zatytułowany The Sea.


3 komentarze:

 1. Świetny pomysł! My własnie tworzymy ocean, a rybki i inne morskie stworki wykonujemy różnymi technikami:)Pozdrawiamy cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za polecenie Magic English! Mój pierwszy kontakt z angielskim to na dawny Cartoon Network, jeszcze po angielsku, który oglądałam namiętnie całymi dniami, więc wykorzystywanie kreskówek do nauki dobrze mi się kojarzy.

  Akwarium też genialne - myślę, że fajnym pomysłem mogłoby też być wykorzystanie takiej pracy na początku roku, tuż po wakacjach, wykorzystując do tego znalezione podczas wakacji pamiątki - piasek, liście, muszelki :)

  Mam jeszcze do Ciebie pytanie, z ciekawości: gdzie najczęściej prowadzisz swoje zajęcia z dziećmi? W szkole/przedszkolu, we własnym domu czy w domu małych uczniów?

  Gorące pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń