Mummy, I love you!

poniedziałek, 20 maja 2013 19:37

Mimo burzowej pogody, dzisiejszy dzień należał do naprawdę udanych! :) W przedszkolu pobawiliśmy się trochę w opisane dziś rano zabawy. Knock, knock nadaje się świetnie dla "starszaków", które mają niezły ubaw przy zamianie miejsc. Do tego po zajęciach wszyscy powtarzają Knock, knock! Who's this?, także zabawa szybko uczy ;).

W młodszych grupach lepiej wykorzystać zabawę  Who changed places?, która jest naprawdę świetna na przećwiczenie słownictwa! Warto zapamiętać na przyszłość, bo zastosować ją możecie właściwie do każdego tematu! :)

Ponieważ Dzień Matki tuż, tuż przypomnieliśmy sobie piosenkę Skidamarink, I love you! - w końcu  to jedne z ważniejszych słów w tym dniu :).

 

Piosenka jest bardzo spokojna, ale dzieci naprawdę ją lubią, jest idealna na okazje takie, jak Dzień Matki, Ojca, Babci i Dziadka, a do tego wystarczy zaśpiewać ją jeden raz by wszystkie dzieci wiedziały jak po angielsku wyznać komuś miłość! :)

Ją także znajdziecie w ofercie Super Simple Learning - zajrzyjcie na ich stronę po ciekawe wskazówki, propozycje związanych z nią gier i zabaw oraz darmowe flashcards.

No i wreszcie pora na propozycję Karoliny, która wygrała w moim konkursie! :) Muszę przyznać, że Jej piosenka, śpiewana na melodię wszystkim znanej "Panie Janie", od razu przypadła mi do gustu!

I love mummy and daddy* (na melodię Panie Janie)
I love mummy 2x
Yes, I do 2x
Mummies are for hugging 2x

I love you 2x
I love daddy 2x
Yes, I do 2x
Daddies are for hugging 2x
I love you 2x
Dzieci:
rysują wskazującymi palcami w powietrzu serce,
unoszą kciuki do góry,
następnie wykonują gest przytulania – skrzyżowane na piersiach ręce.
j.w.

Spodobała mi się między innymi dlatego, że super nawiązuje do Skidamarink i można wykorzystać w niej podobne gesty. Słowa są naprawdę proste, a dzięki temu, że melodia jest tak dobrze znana można dopasować tempo śpiewania do wieku uczniów :). Dzieci nie miały z nią żadnego problemu i śpiewały ją z dużym zaangażowaniem :). Podobało mi się to tak bardzo, że z chęcią wykorzystam ją na występach na zakończenie roku! Także ukłony z mojej strony w stronę Karoliny! To był strzał w 10.! :)

*Ponieważ tak, jak pisałam, Dzień Matki często jest łączony w przedszkolach także z Dniem Ojca, którego obchody zazwyczaj kolidują z występami z okazji zakończenia roku, taka wersja bardzo mi odpowiada. Słowa można jednak dowolnie zmodyfikować, co zresztą zaproponowała sama Karolina - zamiast hugging możecie śpiewać kissing, a całą piosenkę możecie zadedykować równie dobrze większej liczbie członków rodziny, dodając kolejne zwrotki :).

Na youtubie znajdziecie wersję karaoke "Panie Janie", ale dzieci równie dobrze mogą zaśpiewać tę piosenkę a capella - brzmi to chyba nawet jeszcze lepiej :).


2 komentarze:

  1. super! Świetna i prosta :). Melodia Panie Janie jest niezła do czasowników: wake upx 4, wash x6 eating x 6, drink x 6 etc, aktywności całego dnia z gestami

    OdpowiedzUsuń