Whose shadow is this?

sobota, 6 kwietnia 2013 07:16

Na początek trochę o zajęciach wprowadzających dla dzieci, które swoją przygodę z językiem angielskim dopiero rozpoczynają. W poprzednim poście wspomniałam już o piosenkce (Hello) What's Your Name? która jest świetna na jedne z pierwszych zajęć z przedszkolakami. W tej piosence poznajemy nie tylko pytanie What's your name i odpowiedź My name is..., ale także bohaterów filmików stworzonych przez Maple Leaf Learning. Dziś mam dla Was propozycję bardzo prostej zabawy dla najmłodszych właśnie do tej piosenki nawiązującej.

Nasi bohaterowie to:

Peter Penguin
Sally Snail
Pirate Bob
Marty Moose

Do wspomnianej wyżej piosenki stworzyłam (z niewielką "pomocą" obrazków z www.edupics.com ;)) flashcards - poznawanie wszystkich postaci oraz ich imion jest fajnym wprowadzeniem, tym bardziej, że ostatnio towarzyszy mi też duży, pluszowy pingwin, którego wszyscy po prostu uwielbiają. Dzięki niemu ośmielają się też trochę w mówieniu po angielsku, w końcu Peter polskiego nie zna ;).

Karty mogą posłużyć do wprowadzenia najprostszych pytań, jak Who is this? lub Where is...?, a także do przeprowadzenia prostej gry polegającej na dopasowywaniu cienia do jego właściciela - by karty z postaciami przerobić na karty z ich cieniami wystarczy tylko flamaster :).


Takimi kartami możemy zagrać też np. w memory. 


Ta wersja gry będzie idealna na początkowe zajęcia dla 3-latków. Później, gdy poznają już trochę więcej słownictwa, możemy wprowadzać lub powtarzać w ten sposób właściwie dowolny temat :).

Dla starszych dzieci możemy przygotować trudniejszą wersję, gdzie kształty postaci nie będą tak łatwe do odgadnięcia. Z doświadczenia wiem jednak, że wolą one inne zabawy ;).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz