Najlepsze piosenki i filmiki dostępne w sieci :)

czwartek, 4 kwietnia 2013 09:56

No właśnie - czyli jakie kanały na youtubie szczególnie polecam.

1. Patty Shukla - Mistrzyni piosenek ruchowych dla dzieci; znajdziecie tu np.

Stand Up, Sit Down! - ulubioną piosenkę moich uczniów, która świetnie uczy podstawowych poleceń w języku angielskim :)


STOP - piosenkę, którą wykorzystuję do jednej z zabaw ruchowych (zobacz Fun and games PART II), też łatwo wpada w ucho :)


...i wiele, wiele innych. Mało tego, Patty na youtubie umieszcza też filmy z piosenkami po hiszpańsku oraz do nauki języka migowego.

2. Maple Leaf Learning - czyli piosenki z udziałem ulubionych bohaterów moich uczniów (Marty'ego Moosa i jego przyjaciół); znajdziecie tu np. 

What's Your Name? - świetną piosenkę dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z angielskim (już niedługo trochę więcej na ten temat :))


Oraz "najulubieńszą" piosenkę powitalną moich uczniów - (Helo) How Are you today?


Maple Leaf Learning to nie tylko piosenki, ale też tzw. Simple Skits - krótkie filmiki, które świetnie nadają się do nauki angielskiego dla przedszkolaków. Na ich kanale znajdziecie np. filmik, który zagwarantuje wszystkim świetną zabawę, dzieci dosłownie wiją się ze śmiechu gdy go oglądają :). Ponadto świetnie opanowały dzięki niemu prostą kostrukcję pytania Do you like? i opowiedzi Yes, I do./No, I don't.


Z tego kanału polecam dosłownie wszystko! :)

3. Super Simple Songs - czyli piosenki twórców Super Simple Learning, ale także filmy instruktażowe, zawierające wskazówki jak te piosenki wprowadzać, np. 

Who Took The Cookie? - Teaching Tips


Stworzone przez nich "teledyski" do piosenek są przecudne, dzieci uwielbiają np. Ten In The Bed, a ja osobiście uważam, że jest to najładniej zobrazowana wersja ze wszytskich :).


4. Hooked on Phonics - kanał poświęcony głównie tzw. fonetycznej metodzie nauczania angielskiego, znajdziemy tu jednak kilka naprawdę świetnych filmików dla najmłodszych, np.

Moo! Cluck! Baa! - czyli filmik o zwierzętach żyjących na farmie


lub Woof Squeak Meow - o zwierzętach domowych,


a także świetną moim zdaniem The Big Pig Song! :)


To jednak wciąż nie wszystko - krótkie, zabwne wersje tradycyjnych fairy tales, też mogą przydać się na Waszych zajęciach, zobaczcie np.

The Story of Ten Little Pigs


Jack and the Green SockBrak komentarzy:

Prześlij komentarz