How's the weather?

środa, 3 kwietnia 2013 09:15

No cóż, póki co wciąż cierpliwie musimy czekać na wiosnę, znosząc wyjątkowo w ostatnich tygodniach zmienną pogodę. Jednak i w tym możemy doszukać się jakichś plusów :). Skoro i tak przychodzi nam obserwować cały repertuar pogodowy - mniejsze lub większe zachmurzerzenia, deszcz, słońce i wciąż jeszcze opady śniegu, wykorzystajmy to i porozmawiajmy z dziećmi na ten temat :).

Szczególnie polecam tu piosenkę Matta z www.dreamenglish.com. Nawet jeżeli nie przypadnie Wam do gustu melodia czy słowa, możecie wykorzystać podobne gesty, łatwe dla dzieci do powtórzenia. Jednak z doświadczenia wiem, że dzieciaki lubią całość, która dobrze wchodzi im do głowy :). Poza piosenką na tej samej stronie znajdziecie też fajne flashcards gotowe do wydruku.Ja z niektórymi grupami wprowadzałam tę piosenkę już w poprzednich latach, lecz wciąż do niej wracamy, gdy chcę przpomnieć im ten temat. Dzieki niej dzieciaki mają już nieźle opanowane pytanie How's the weather?. A żeby urozmaicić im nieco odpowiadanie, przygotowałam dla nich weather wheel :).

Żeby je wykonać potrzebne będą:

* blok techniczny zywkły i kolorowy (przydatny może być też kolorowy papier samoprzylepny :)),
* tekturka, np. taka, którą można oderwać z tyłu bloku
* spinacz do bielizny
* ołówek i  flamaster
* nożyczki, klej

A tu szybsza do wykonania wersja, wystarczy pokolorować - takie koło każde dziecko  może wykonać dla siebie samo :)3 komentarze:

  1. Bardzo podoba mi się pomysł, mam tylko nadzieję, że już nie za często trzeba będzie pokazywać "SNOWY" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja też, tym bardziej, że kolejny wiosenny post już czeka w kolejce do publikacji, a Spring Box - do użycia ;)

    OdpowiedzUsuń