How are you (feeling) today?

poniedziałek, 8 kwietnia 2013 09:18

Tym razem o uczuciach. Rozmowę o tym jak się czujemy oraz pytanie "How are you" zaczynam od wprowadzenia pioseki Maple Leaf Learning:


Dzieciaki ją po prostu kochają, a ponieważ zaczyna się od słów "Hello, hello" śpiewamy ją obecnie na przywitanie w grupie 4-latków. Ponadto głodny rekin, jako ich ulubieniec, stał się tematem przewodnim wielu zajęć ;). Dzięki tej piosence opanowały pytanie "How are you today?", które ćwiczymy także w grupie 5-latków. Dla starszych dzieci na rozwinięcie nieco słownictwa związanego z tym tematem polecam też piosenki Matta z www.dreamenglish.com oraz nieśmiertelną If you're happy and you know it w wersji z www.supersimplelearning.com.

Piosenka Maple Leaf Learning jest jednak na tyle prosta, że poznają ją już 3-latki. Z nimi najpierw koncentruję się na wprowadzeniu postaci: Marty Moose i Sally Snail są już znani, ale dochodzi clown i shark. Potem uczymy się przeciwieństwa happy/sad (bardzo prostą warm up song dla 3-latków można pobrać też z www.dreamenglish.com).

Dodatkowo na kanale MLL na youtubie znajdziemy filmik dotyczący samopoczucia:


W ćwiczeniu słownictwa mogą pomóc nam takie np. maski. Ja swoje wykonałam z kartonika i przymocowałam do bambusowych pałeczek (do chińskiego jedzenia), ale możemy wykorzystać też papierowe talerzyki i np. większe patyczki po lodach :).Dzieciom bardzo podoba się kiedy proszę by wybrali odpowiednią maskę i zaprezentowali swój nastrój lub gdy przykładam którąś z nich np. do szafki i pytam jak ona się dziś czuje ;).


1 komentarz:

  1. Te maski, które pokazałaś na facebooku są po prostu cudowne!

    Ja bardzo lubię jeszcze piosenkę "Hello!" od SuperSimpleSongs.

    OdpowiedzUsuń