Would you like to be a pilot?

czwartek, 14 marca 2013 04:20

Czyli ostatnio rozmawiamy o zawodach, które wykonują dorośli:

pilot - a pilot
policjant - a policeman (a policewoman)
lekarz - a doctor
strażak - a fireman
weterynarz - a vet
piłkarz - a football player
kucharz / piekarz - a cook / a baker
nauczyciel - a teacher
aktor - an actor
dentysta - a dentist

W zawiązku z tym, poza świetną piosenką Tessy, When I Grow Up (znajdziecie ją oczywiście na youtubie), którą poznaliśmy, postanowiłam wprowadzić również nową zabawę, o której pisałam kilka dni temu - YES/NO :). W jednym z przedszkoli mogłam wykorzystać dużą salę, w drugim było dość mało dzieci, więc przestrzeń nas dziś nie ograniczała :). Wyszło świetnie! Szczerze polecam tę zabawę wszystkim, nie tylko na zajęciach grupowych. Także ćwicząc z dzieckiem w domu możemy wykorzystać skakanę i proste napisy Yes i No, aby urozmaicić nieco odpowiadanie na pytania.

1. Podziel salę na 2 częsci (np. za pomocą skakanki) i rozłóż po jednej stronie kartkę z napisem YES, po drugiej - z napisem NO.

2. Najpierw w celu powtórki poznanych wcześniej słów zadawaj dzieciom pytania dotyczące przedstawianych flashcards, np. Is he a doctor? Is she a teacher? - zamiast udzielać odpowiedzi w prost, niech ustawią się po odpowiedniej stronie liny. To zadanie dla całej grupy, przy którym dzieci mają okazję się trochę poruszać.

3. Następnie poproś by wszyscy usiedli, a do odpowiedzi wyznaczaj np. po dwie osoby: Ania and Kuba stand up please. Tell me, would you like to be a teacher? - każda musi ustawić się po odpowiedniej stronie skakanki, w zależności od tego, co chce odpowiedzieć, a my mamy szansę czegoś się o nich dowiedzieć ;).

4. Poza tymi dotyczącymi tematu zajęć, można zadać też kilka prostych pytań, o ile tylko wprowadzaliśmy już kiedyś związane z nimi słownictwo, jak np. Is it sunny today? albo Are you hungry? - dobra zabawa gwarantowana! :)


1 komentarz:

  1. Gdzie mogę znaleźć flashcards do zawodów, które wymieniłaś w tym poście?

    OdpowiedzUsuń