Themed Stickers

wtorek, 12 marca 2013 15:27

Jak to było już sprawdzane i udowadniane, podobno najskuteczniejsze "nagrody" to te nieregularne i nieoczekiwane :). Ja przez długi czas nie wynagradzałam moich uczniów w ogóle, a przynajmniej nie materialnymi nagrodami (tylko np. dodatkową piosenką albo zabawą) i jakoś dawaliśmy sobie radę ;) - dzieci wcale nie były nieznośne, a i mi jakoś specjalnie tych nagród nie brakowałao. Jednak któregoś razu natknęłam się na MEGA STAMPS - duże flamastry pieczątki z różnymi wzrokami we wszystkich podstawowych kolorach. Na jednym znajdziemy uśmiechnięta buźkę, na innym gwiazkę czy zieloną koniczynkę i to właśnie natchnęło mnie, żeby co jakiś czas dawać dzieciom w ramach motywacji możliwość zdobycia tematycznej naklejki :).  I tak gdy uczyliśmy się o nastrojach można było zdobyć happy face, przy okazji zbliżającego się Valentine's Day - red heart, gdy uczyliśmy się o kształtach - orange star, a na wiosnę już mam przygotowaną green clover :). Takie nagrody wyjdą nas na pewno taniej niż zestawy naklejek, a do tego myślę, że są oryginalne i kojarzą się dzieciom właśnie z moimi zajęciami.


*Arkusze ze zwykłymi białymi naklejkami znalazłam na Allegro.

Wszystkich pieczątek mam w zestawie 10 i każdą da się dopasować do jakiegoś tematu (czasem kilku), a dzieci naprawdę lubią się o nie postarać :), także jeżeli nie macie jakiegoś swojego systemu wynagradzania, szczerze polecam ten :).


3 komentarze:

  1. Ja dla dzieci kupiłam zestaw pieczątek (w zestawie były głównie zwierzątka i pojazdy oraz pojemniczki z tuszem w dwóch kolorach) - wydaje mi się, że dzieci mają dużą frajdę, kiedy mogą same "przybić" pieczątkę w swoim zeszycie lub na specjalnej kartce, gdzie "zbierają" swoje nagrody.

    Kiedyś szukałam takich gładkich arkuszy do tworzenia naklejek i nie miałam pojęcia, gdzie to znaleźć i jak nazwać, zaraz zabieram się za przeszukiwanie Allegro ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. http://allegro.pl/etykiety-samoprzylepne-100-arkuszy-a4-cena-hit-i3075394692.html - tu akurat nie ma okrągłych, ale generalnie to właśnie to :). Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń