Spring Box

niedziela, 17 marca 2013 17:22

Ostatnio zima nie odpuszcza, a już chyba wszyscy mają jej dosyć i z niecierpliwością czekają na wiosnę. Ja już się nawet odpowiednio przygotowałam na jej nadejście, jednak śnieg za oknem i wciąż ujemne temperatury trochę krzyżują mi plany... Może tym postem uda się przywołać WIOSNĘ na stałe :).


Jak już tylko zrobi się słonecznie i ciepło pora porozmawiać z dziećmi o tej pięknej porze roku. W tym celu przygotowałam już sobie całe Spring Box, wypełnione rzeczami, które nam się z nią kojarzą, i książeczkę o dżdżownicy Maksie :).Co znajduje się w pudełku / What's inside my Spring Box?
  • a green colour flashcard
  • a ladybird & a bee, bugs flashcards
  • a spring tree, a flower, grass
  • sun & rain flashcards
  • Easter: basket, eggs, bunny, Easter flashcardsŚwięta Wielkanocne wypadają zawsze na wiosnę, więc umieszczenie kilku związanych z nimi rzeczy w Spring Box będzie fajnym wprowadzeniem do tego tematu :). W tym roku chyba przyjdzie mi od niego zacząć, w końcu Wielkanoc za pasem, a wiosna póki co jeszcze ustępuje zimie...


Kiedy zapoznam już dzieci z wiosennym słownictwem, przy czytaniu książeczki wykorzystam kilka rzeczy z pudełka: wykonane z pianki drzewo, słońce - w końcu na spacer chodzimy gdy jest piękna pogoda :), zieloną trawę, kwiatka, biedronkę i deszczową chmurę (te wszystkie rzeczy Maks spotyka na swojej drodze). Będzie to na pewno ciekawe urozmaicenie. Zresztą jeżeli dysponujemy większą ilością czasu na zajęciach, możemy także poprosić dzeci o ich wykonanie! Poza pianką potrzebujemy tylko nożyczek i kleju, dodatkowo możemy użyć samoprzylepnych oczek, naklejek lub kolorowego papieru, ale jeżeli nie mamy tego "pod ręką", wystarczy marker i kolorowe pisaki :).


Podczas zajęć lub w domu możemy wykonać też inną wersję Spring Box, korzystając z przygotowanego już zestawu Spring Things.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz