Easter Egg Hunt :)

czwartek, 21 marca 2013 09:29

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc (niestety większymi niż wiosna, mimo że dziś jej kalendarzowy początek...). W tym roku przygotowałam z tej okazji zabawę Easter egg hunt. Za granicą szukanie czkoladowych jajek, poukrywanych przez rodziców np. w ogrodzie jest bardzo popularne, szczególnie w czasie Świąt. Ja postanowiłam wykorzystać jednak plastikowe jajka w różnych kolorach, ponieważ, z racji tego, że nie wszyscy mogą jeść czekoladę, będą "bezpieczniejsze" ;).


Zabawę zaczniemy od piosenki, która ma bardzo proste, ale idealnie pasujące do niej słowa:

Easter eggs, Easter eggs, where are they?
Open your eyes and look around,
Open your eyes end look around!

Jak tylko zaśpiewamy piosenkę, dzieci wyruszą na "poszukiwanie" jajek. Dla młodszych nie będę ich bardzo chować, w końcu podczas zajęć chodzi bardziej o poćwiczenie słownictwa i dobrą zabawę niż wykorzystywanie całego czasu na szukanie ;).
Dzieciom powiem dokładnie ile jajek mają do znalezienia, zresztą pewnie same się domyślą, ponieważ na pierwsze zajęcia dotyczące Wielkanocy przyniosłam ich 10, wszystkie liczyliśmy i wkładaliśmy do wielkanocnego koszyczka. Przed samą zabawą, w koszyku umieszczę tylko jedno jajko, także trzeba będzie odszukać pozostałe 9. Za każdym razem gdy któreś z dzieci przyniesie mi odnalezioną przez nie pisankę, będę mówić im ile jeszcze do znalezienia zostało, np. You have to find 5 more Easter eggs.
Nawet w dużych grupach mogą szukać wszyscy razem. Na koniec zajęć, każda dostanie też zadanie ponownego schowania pisanek dla następnej grupy.

 Mam nadzieję, że dzieci będą się dobrze bawić, a przy okazji się trochę poruszają :).

A TU pobierzecie fantastyczną grę, ze wszystkimi wskazówkami. Jeżeli tylko macie czas i odpowiednie warunki do jej przeprowadzenia, zagrajcie koniecznie!


2 komentarze:

  1. super zabawa, wymaga naprawdę niewiele czasu na przygotowanie, a dzieciom bardzo się podoba, zarówno szukanie jak i chowanie jajek dla kolejnych grup :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł ! Można wiedzieć na jaką melodię są słowa tej piosenki ? :)

    OdpowiedzUsuń